İŞ-KUR’DAN İL ÖZEL İDARESİNE 60; DİYANET’E 100 İŞÇİ

19 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
468 defa okundu.
İŞ-KUR’DAN İL ÖZEL İDARESİNE 60; DİYANET’E 100 İŞÇİ

IMG_3544 (1)İl Özel İdaresi’ne İşçi Temini İçin  Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya Hareke Geçti

Hizmeti yerinde üretip, yerine  götürmek üzere Çiçekdağı ve Kaman’a yeni şantiyeleri açılacak olan ve kapatılan 20 belediyenin iş yükü omuzlarına binen ve İl Özel İdaresi’ne işçi temini için  milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya hareke geçti.

TBMM’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ve Bakan Yardımcısı Orhan Yegin ile yaptıkları görüşmelerde İl Özel İdaresi’ne en az 60 işçinin Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında verilmesi kararlaştırıldı.

Verilen kararı değerlendiren Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya, “İl Özel İdaresi’nin merkezdeki ihtiyaçlarının yanı sıra kapatılan belediyelerin yükünü omuzlarına alması dolayısıyla  ihtiyaç duyulan işçi sayısında bir artış meydana geldi. Bununla birlikte, İl Özel İdaresi için Çiçekdağı ve Kaman’a kuracağımız şantiyelerde de çalışacak personele ihtiyacımız var.

İl Özel İdaremizin imkanlarının tamamını Kırşehir için seferber ettiğimizden dolayı bu ihtiyaçların karşılanmasında bazı problemler olabileceğini düşündük. Bu kapsamda işçi ihtiyacının bir kısmının İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunduk ve Kırşehir İl Özel İdaresi’ne en az 60 işçinin verilmesi kararlaştırıldı.Alınacak olan işçilerin Kırşehir’e en iyi şekilde hizmet edeceklerinden eminiz.

100 Personel Diyanet’e

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 100 işçiyi İŞKUR’dan istemiştik. Bu konudaki gerekli bürokratik işlemler de tamamlandı ve 100 işçinin Diyanet’e verilmesi konusunda sonuca ulaşıldı. Bu arkadaşlarımızın da yakın bir zamanda hizmet etmeye başlayacaklar. Şimdiden Gerek İl Özel İdaresi’ne gerek Diyanet İşleri’ne hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN