IRMAK BUCAĞI’NA KADASTRO YENİLEMESİ

13 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
399 defa okundu.
IRMAK BUCAĞI’NA KADASTRO YENİLEMESİ

IMG_3544 (1)22 Köyün Kadastro Yenileme Çalışmalarında Sona Yaklaşıldı

Kızılırmak kenarındaki Toklumen ve Ulupınar köyleri arasında bulunan 22 köyün kadastro yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı. 3 ay sonra tamamen bitirilmesi planlandığı bildirildi. Kadastro yenilemesi yapılacak köylerin listesi şöyle:

Saraycık, Akçaağıl, Güzler, Kocabey, S.Ekizağıl, S.Darboğaz, Kortulu, Kalankaldı, Karalar, Sıdıklı Kumarkaç, Sıdıklı Ortaoba, S.Küçükboğaz, Ulupınar, Değirmenkaşı, Tepesidelik, Sevdiğin, Toklumen, S.Küçükoba, Yeşilli, Uzunaliuşağı, S.Büyükoba, Karaduraklı

1950 Model Haritalar Yerine Uydu Teknolojisi

Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın konu hakkında yaptıkları açıklamada, “Bilindiği üzere bu bölgelerin kadastro çalışmaları 1950’li yıllarda yapılmış. O dönemin teknolojisi ile yapılan çalışmalarda da birçok hata bulunuyor. Mevcut kadastro haritalarındaki hatalar köylerimizde birçok sorunları beraberinde getirmekte idi. Yeni uydu teknolojisi ile yaptığımız çalışmalar ile Irmak Bucağı’nda bulunan 22 köyümüzün 31 bin parsellik arazisinin kadastro haritasını yenilemiş olacağız. Bu çalışmaları 3 ay içerisinde bitirmeyi planlıyoruz.

Yeni Haritalarda Sıfır Hata

Önceki dönemlerde Kaman, Mucur ve Merkez ilçede bu çalışmaları yaptık ve güzel sonuçlar aldık. Irmak Bucağı’ndaki 22 köyümüzün kadastro haritalarını 3 ay içerisinde yenilemiş olacağız. Plan hatası ve sınır ihtilaflarını düzeltilip bilgisayar ortamına sıfır hata ile aktaracağımız yeni haritaları, kurumlarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.

Sırada 29 Köy ve Mahalle, 49 Bin Parsel, 744 Bin  Dönüm  BaşAlan Var

Kırşehir’in birçok ilçesinde bu şekilde kadastro yenileme çalışmalarına ihtiyaç duyulan ihtilaflı alanların olduğunu biliyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız da devam etmektedir. Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı ve Kırşehir Merkez’in bazı mahalle ve köylerinde yeni kadastro yenileme faaliyetlerini yürütmek için hazırlıkları tamamlamak üzereyiz. Yakın bir zamanda ihalesini yapıp harekete geçmeyi planlıyoruz.

Planlamasını yaptığımız köy ve mahallelerimizin listesi şöyle:

Akçakent: Avanoğlu, Solakuşağı, Yaylaözü, Taşoluk

Akpınar: Himmetuşağı, Büyükabdiuşağı, Kelismailuşağı, Karaova

Boztepe: Üçkuyu, Çamalak, Bağbaşı Mah, Orta Mahalle, Yeni Mahalle

Çiçekdağı: Mahmutlu, Şahinoğlu, Yalnızağaç, Çopraşık, İbikli, Boğazevci, Doğankaş, Kırdök, Bahçepınar,

Merkez: Çayağzı, Karıncalı, K. Beliyeniyapan, Y. Büyükoba, Y. Sayobası, Y.Armutlu, Yağmurlukale ” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On