İNTERNETTEN TANIŞTIKLARI GENÇ KIZA CİNSEL İSTİSMARA 5 TUTUKLAMA

22 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
311 defa okundu.
İNTERNETTEN TANIŞTIKLARI GENÇ KIZA CİNSEL İSTİSMARA 5 TUTUKLAMA

teror-hirsizlik-ve-uyusturucu-operasyonu-89-tutuklama-h1442421167Kırşehir Kaman ilçesinde sosyal medyadan tanıştığı genç kıza cinsel istismarda bulunan 5 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Alınan bilgiye göre, Kaman ilçesinden F.Ö. Ankara Çankaya’da yaşayan kız öğrenci H.A. ile sosyal medya üzerinden tanıştı. Bir süre sonra arkadaşlıklarını ilerleten zanlı, genç kızı Kaman ilçesine davet etti. İddiaya göre, Kaman ilçesinde H.A. ile parkta buluşan zanlı, genç kızı kandırarak ilçe merkezinde terk edilmiş bir binaya götürüp 4 erkek arkadaşıyla birlikte cinsel istismarda bulundu.
Genç kızın zanlıların elinden kurtulup ilçe polis merkezine sığınması üzerine zanlılar Ö.Y., H.K., F.Ö., T.K. ve E.Y. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. İlçe polis merkezinde haklarında yapılan işlemler sonrası 5 zanlı çıkarıldıkları mahkemece, ‘kişi hürriyetini yoksun kılma, hile ile alıp götürme ve toplu tecavüz’ iddiasıyla tutuklanarak Kırşehir E-Tipi Cezaevi’ne gönderildi.
Sosyal medya üzerinden yaşanan cinsel istismar konularına değinen yetkililer, “Gençlerin ve çocukların sosyal medya aracığıyla iletişim kurmaları güzel. Ancak sosyal medyada iletişim kurduğunuz kişilere de dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin, yüz yüze görmediği, tanımadığı ve kendi yaşlarının üstünde olan kişilerle görüşmesi tehlikeli. Kötü niyetli kişiler kendilerini çok farklı tanıtarak çocukları kandırabiliyor. Bu yüzden, sonucun üzücü olmaması için anne ve babalar internet kullanımı kontrol altında tutmalı” uyarısında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN