İnsanlar Artık Gazete ve Dergi Almıyor

18 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
İnsanlar Artık Gazete ve Dergi Almıyor

Kırşehir’de ana caddelerde üniversite önlerinde birkaç metrekarelik büfeleri görmek mümkün. 
Gazete, dergi, meşrubat, su, sigara gibi pek çok ürünün satışının yapıldığı büfelerin gittikçe artması ve bu büfelerde satılan bazı ürünlerde kar marjının düşük olması işlerdeki düşüşü artırıyor. Günümüzde insanların alım gücünün düşmesi ve hem vatandaşın hem de esnafın masraflarının artması, büfecilik yapan esnafı da olumsuz etkiliyor. 

Kırşehir büfeciler, zincir marketlerinden yana dertli olduklarını söyleyerek, vergi ruhsatı olmadan büfe açılamayacağını dile getirdi.
Bazı ürünlerde düşük olan kar marjının da kendilerini olumsuz etkilediğini ifade eden büfeciler, “Mesela, sigaranın kâr marjı 4,7. Bu nedenle büfeciler olarak sigara satışlarından kâr elde etmiyoruz. Meşrubat ve suların kâr marjı daha fazla. Ancak, bizim ağırlıklı olarak sattığımız ürün sigara oluyor. Sigaranın da kâr marjı düşük olunca, kâr elde edememiş oluyoruz. Zaten gazete ve dergi; akıllı telefonun, tabletin ve sosyal medyanın insan hayatına girmesiyle önemini yitirdi. İnsanlar artık gazete ve dergi almıyor. Bu durum da büfelerde satılan gazete ve dergi satışlarını bitme noktasına getirdi. Bu durum bizleri çok büyük bir sıkıntıya sokmuyor elbet, ama hareket alanımız kısıtlanıyor. Büfelerimiz, biraz daha büyük olsa, hareket alanımız da genişler ve bu durum bizim daha rahat hareket etmemizi sağlar” dedi.

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com