İnsani Yardım Vakfı Basın Toplantısı Gerçekleştirdi

20 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
276 defa okundu.
İnsani Yardım Vakfı Basın Toplantısı Gerçekleştirdi

15608709_1153055634802454_1448157790_o“Bu Kampanyada Acil İhtiyaç Duyulanlar Nakit Para, Un, Kuru Gıda, Temizlik Malzemeleri, Çadır, Sünger Yatak, Battaniye, Çocuk Bezi ve Çocuk Maması”

 

 

İnsani Yardım Vakfı basın toplantısı gerçekleştirdi. Dün sabah saatlerinde geçekleşen basın toplanıtısında açıklama yapan İnsanı Yardım Vakfı: “Bir de zulmedenlere meyletmeyin. Sonra size ateş çarpar. Zaten sizin Allah’tan başka yardımcılarınız yoktur. Sonra (Ondan da) yardım göremezsiniz. ( Hud113)

Değerli Dostlar, hanımefendiler, beyefendiler, kıymetli basın mensupları.

Bugün burada tüm zalimlere karşı olduğumuzu duyurmak ve tüm mazlumların feryadını duyduğumuzu, mazlumların haline kör ve sağır kalmadığımızı dünyaya duyurmak için toplamış bulunmaktayız.

Coğrafyamızda, alçaklığın evrense tarihine her gün yeni sayfalar ekleniyor. Bu topraklara anlam veren her şey, sadece şehirleri, bedenleri parçalamıyor. Çocuklarımıza neyi miras bıraktığımızı düşündüğümüzde insanlık ayıbı, Müslümanlık utancı daha da koyulaşacak.

Yaşadıklarımız artık batının kurum ve kuruluşlarına umut bağlamadan, İslam coğrafyasının bütün halkları bulunduğu coğrafyalarda seslerini yükselterek, zulüm kim tarafından kime yapılırsa yapılsın, ırkına, mezhebine, dinine bakmaksızın zulme karşı onurlu bir duruş sergilemelidir.

Aç, açık bırakma, tecavüz, taciz, her türlü işkence ve tecrit politikaları ve cinayet, tüm dünyanın gözü önünde gerçekleşmektedir. Bütün bu süreçte Müslümanların asla sessizliğe bürünmemesi gerekmektedir.

Biz Suriye’yi kendi topraklarımızdan ayrı görmüyoruz. Kudüs’ü, Mekke’yi, Bağdat’ı kendi topraklarımızdan ayrı görmediğimiz gibi. Bizim için Şam, Halep, Lazkiye, İdlip, Hama, Tarsus ya da Rakka yabancıların değil kardeşlerimizin yaşadığı şehirlerdir. Bu şehirlerin acısı bizim acımızdır.bu şehirlerin insanı bizim insanımızdır. Birileri bu zulme mezhep Saikleri ile sahip çıkıyorlarsa bizim dediğimiz sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediğinden başka bir şey değildir. ‘ Bizim Sünnilik, Şiilik diye bir derdimiz yok. İslam diye bir derdimiz ve aşkımız var. Bizim için olmazsa olmaz sadece dini mübini İslam’dır. Bunu parçalamak, bunu bölmek istiyorlar.Buna pirim vermeyeceğiz.

Haksızlar sonucu evini, ailesini daha da önemlisi vatanını terk etmek zorunda kalan kardeşlerimizi yalnız bırakmamak için bu kampanyayı başlatmış bulunuyoruz. Kendimizi kardeşlerimizin yerine koyalım. Onların da sıcak evleri, mutlu aileleri vardı ama şimdi yok. Onların da ürün hasat ettikleri bağları bahçeleri vardı ama şimdi yok. Onların geçmişte de kardeşleri vardı şimdi de var. Bizler Müslümanlar olarak kardeş olduğumuza iman etmişiz ve bu ima ölene dek devam edecektir.

Bu kampanyada acil ihtiyaç duyulanlar nakit para, un, kuru gıda, temizlik malzemeleri, çadır, sünger yatak, battaniye, çocuk bezi ve çocuk maması.

Desteklerini esirgemeyen Kırşehir halkına, Kırşehir’deki sivil toplum kuruluşlarımıza, gönül dostlarımıza teşekkür eder, seferin bizlerin üzerine borç, zaferin ise Allah’a ait olduğunu biliriz. Allah yar ve yardımcımız olsun, Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN