İNSAN HAKLARI ÖDÜL TÖRENİ‏ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
235 defa okundu.
İNSAN HAKLARI ÖDÜL TÖRENİ‏ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KVF_5613 (1)10 Aralık Dünya İl İnsan Hakları Günü Sebebiyle Kırşehir Valiliği’nin Toplantı Salonunda  Ödül Tören Düzenlendi

İl İnsan Hakları Komisyon Üyesi Nurten Büyüksaraçoğlu ve Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni, Gazetemiz adına da komisyon üyesi olan KIRGARAT -C Başkanı, TGC İl Temsilcisi Ve TGF İstişare Kurul Üyesi Sait Yanık’ın hazır bulunduğu 10 Aralık Dünya İl İnsan Hakları Günü sebebiyle düzenlenen yarışmada Vali Necati Şentürk, dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa, Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün yanı sıra Vali Yardımcısı Zekai Erdem, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhsin Kaya, İnsan Hakları Kurulu üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Vali Necati Şentürk, Dünya İnsan Hakları Gününün toplumda insan hakları bilincini geliştirmek amacıyla kutlandığını söyledi.

İnsan haklarının, insanın doğuştan sahip olduğu, devredilmez ve vazgeçilmez haklar olduğunu belirten Vali Necati Şentürk,”Son zamanlarda insan hakları konusunda büyük değişiklikler ve gelişmeler oldu. Mesela sağlıklı bir çevrede yaşamak insan haklarının bir parçası sayılıyor. İş sahibi olmak, çalışmak, eğitim almak insan haklarıdır. İnsan hakları beyannamesine verilecek ilk örnek ve insan haklarının en güzel anlatıldığı beyanname Hz. Peygamberimizin Veda Hutbesidir. Fikir ve düşünce özgürlüğü de insan haklarından bir haktır. Farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Bu itibarla 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyorum.” dedi.

Ödül Töreni, kompozisyon, resim ve afiş yarışmalarında dereceye giren öğrencilere  Vali Necati Şentürk’ün hediyelerini vermesi ile sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN