İNCİ AKÜ ÇİFTÇİLERLE BULUŞUYOR

2 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
532 defa okundu.
İNCİ AKÜ ÇİFTÇİLERLE BULUŞUYOR

EAS_Tarla+Gunleri+Kirsehir

Akülerin kralı EAS Massey Ferguson Tarla Günleri kapsamında Kırşehirli çiftçilerle buluştu.

 

Sektörünün ihracat lideri İnci Akü’nün güçlü markalarından EAS, 29 Ağustos ile 3 Ekim tarihleri arasında Türkiye genelinde düzenlenen Massey Ferguson Tarla Günleri’nde çiftçilerle bir araya geldi. Etkinlik, 2 Eylül’de Kırşehir’de gerçekleştirildi.

AGCO’nun dünyaca ünlü markası Massey Ferguson, MF 4700 Global Serileri dahil olmak üzere, önde gelen traktörlerinin tanıtımını yapmak amacıyla Tarla Günleri’ni düzenliyor. Amasya’dan Gaziantep’e kadar 13 şehri kapsayan 7 bin kilometrelik tanıtım turunda çiftçiler, Massey Ferguson traktör sürüşü ve eğlenceli aktivitelerin yanında profesyonel kullanıcıların markası EAS’ın traktörlere özel akülerini tanıma fırsatı da buluyor.

İnci Akü Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yıldırım, Tarla Günleri’nde çiftçilerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akünün, traktör performansı için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlatma fırsatı bulduklarını belirten Yıldırım, “Akü tüm araçlarda olduğu gibi traktörlerde de aracın kalbi görevini üstleniyor ve zorlu koşullarda akünün performansı araç için büyük önem taşıyor. İhtiyaçtan düşük kapasiteli akü, traktörün performansını etkiliyor. Akünün kullanım ömrünü uzatmak için mutlaka araç performansına uygun seçim yapılmalı” dedi.

Yıldırım, “Hem traktör hem de traktöre uygun akü seçerken, karar vermenin en sağlıklı yolu araçları arazide görüp test etmek ve teknik uzmanlarla konuşabilmektir. Profesyonel kullanıcılara yönelik olarak EAS markasıyla pazara sunduğumuz akülerimizle çiftçilerin her zaman yanında olmaya özen gösteriyoruz. Organizasyon kapsamında Türkiye genelinde çiftçilerimizle bir araya gelerek, onların beklentilerini anlamak ve ilerleyen dönemlerde ürün portföyümüz, hizmetlerimiz ile ilgili gelişim noktalarını tespit etmekten son derece memnunuz. Projeyi yürüten Massey Ferguson’a teşekkür ederiz. Bizler, önümüzdeki dönemde de benzer platformlarda çiftçilerimizle buluşup, onları akü bakımı ve seçimi konusunda bilgilendirmeye, tüm sorularını yanıtlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İnci Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in iştiraki  İnci Akü San. ve Tic. A.Ş.,  Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 2014 yılında bir önceki yıla göre 17 sıra birden yükselerek  sektörünün ihracat lideri’ ünvanını korumuştur. 2013 yılında da her yıl olduğu gibi çok sayıda ödüle layık görülen İnci Akü, Uluslararası marka değerlendirme şirketi Brand Finance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde ilk 100 arasında yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400  şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Akü’nün Manisa’da 2 üretim tesisi ve Almanya ile Ukrayna’da Satış-Dağıtım şirketleri bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. tesisi, Türkiye’nin ilk BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde  250 ana bayi, 3.500 perakende satış noktası ve 212 yetkilendirilmiş  servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında 90 adet distribütörüyle, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN