İMAM HATİPLİLERDEN DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİ

22 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
272 defa okundu.
İMAM HATİPLİLERDEN DARBE GİRİŞİMİNE TEPKİ
İMAM HATİPLİLER DARBE KARŞITI AÇIKLAMA YAPTI (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

İMAM HATİPLİLER DARBE KARŞITI AÇIKLAMA YAPTI (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

Kırşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KİMDER) Yazılı Yaptığı Basın Açıklaması İle Darbe Girişimine Tepki Gösterdi

Kırşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (KİMDER) yazılı yaptığı basın açıklaması ile darbe girişimine tepki gösterdi.
Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada, demokrasiyi hedef alan silahlı kuvvetler ve kamu kurumlarına sızmış terör örgütü üyelerinin yakalanması ve adalete teslim edilmesi gerektiği belirtildi.
Yapılan açıklama ile darbe girişimini kınayan İmam Hatipliler, “Ülkemizdeki bu darbe girişiminin amacı; ülke yönetimini ele geçirmek suretiyle halkın iradesine ipotek koymak, halkın kendi geleceğini belirleme iradesini ortadan kaldırmak ve dünyanın dört bir yanında mazlum halkların umudu ve sığınağı olmuş ülkemizi güvenli bir sığınak olmaktan çıkarmaktır.
Tarihi darbelerle dolu olan ülkemizde bir kez daha şahit olduk ki; fitne ve zulüm ile beslenen bu zihniyet, kendi emellerini gerçekleştirmek için barış ortamını yok etmek, ülkemizi bir çatışma alanına dönüştürmek istemektedir.

Hain ve sinsice planlanan bu darbe girişimi, halkına, milli ve manevi değerlerine bağlı; çocuk, genç, yaşlı; kadın, erkek her bir vatan evladının kararlı, dirayetli ve sağduyulu direnişi sayesinde bertaraf edilmiştir.
Ülkemizin birliği, bütünlüğü, huzur ve refahı için çalışan imam hatip camiamız da; öğrencileri, mezunları, mensupları ve sivil toplum kuruluşlarıyla darbe girişimine karşı çıkmak, milletle bütünleşmek adına akın akın meydanlara koşmuştur ve darbe tehdidi tamamen ortadan kalkana kadar da meydanları boş bırakmayacaktır.

Kendi milletine mermi yağdıracak, millet meclisine bomba atacak kadar gözü dönmüş darbecilere karşı, bu vatanın öz evlatları olarak zulmün karşısında iman dolu göğsümüzü siper ederek dimdik ve kararlı bir şekilde durmaya devam edeceğiz. Yüzyıl sonra yakalamış olduğumuz en önemli toplumsal mutabakat ve mukavemeti kalıcı ve nitelikli hale getireceğiz.
Bu olayın başladığı andan itibaren darbeye karşı irade gösteren tüm halkımıza şükranlarımızı sunar, Rabbimizden bir daha devletimize ve milletimize böyle kara günler yaşatmamasını niyaz ederiz.Yüce milletimize yapılan bu kalkışmayı Yönetim Kurulu ve Camiamız adına lanetliyoruz.” ifadesinde bulundu.C

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On