İLİMİZİN FETÖCÜ GENERALLERİ

28 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
850 defa okundu.
İLİMİZİN FETÖCÜ GENERALLERİ

1612109

Darbe Girişimi Nedeniyle Bir Hafta Öne Çekilip Bugün Yapılacak Olan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı Öncesi Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) Son Yılların En Büyük Temizliği Yapıldı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yaptığı 5.5 saatlik zirve sonrası 149 general ve amiral, 1099 subay ve 436 astsubay, OHAL kapsamında yayınlan Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile TSK’dan ihraç edildi. TSK’nın 358 olan general ve amiral sayısı ihraçlarla 209’a düştü. İhraç kararı verilenler arasında Özel Kuvvetleri ele geçirmeye çalışırken Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Zekai Aksakallı’nın emir astsubayı Ömer Halisdemir tarafından alnından vurularak öldürülen Tuğgeneral Semih Terzi de var.

Saray’daki zirve sonrası Resmi Gazete’nin dün akşamki mükerrer sayısında ihraçedilenlerin tam listesi yayınlandı. KHK ile atılanlar geri dönemeyecek.

ÖNE ÇIKAN BAZI İSİMLER

KHK ile ihraç edilenler arasında darbenin lideri olduğu iddia edilen YAŞ üyesi eskiHava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk’le birlikte darbe girişimine katıldığı ifade edilen 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Genelkurmay Karargahı’nda Orgeneral Akar ve diğer komutanların derdest edilmesinde önemli rol oynadıkları öne sürülen Tümgeneral Mehmet Dişli, Korgeneral Metin İyidil, Korgeneral Yıldırım Güvenç, Korgeneral İlhan Talu, Korgeneral Salim Ulusoy, Tuğgeneral Mehmet Partigöç, Harp Akademileri Kurmay Başkanı Tümgeneral Nevzat Taşdeler, Özel Kuvvetleri ele geçirmeye çalışırken öldürülen Tuğgeneral Semih Terzi, Tümgeneral Kubilay Selçuk, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem, GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nden Tümamiral Bekir Sıtkı Cebeci, İncirlik Komutanı Tümgeneral Bekir Ercan Van ile Öztürk’ün damadı Pilot Kurmay Yarbay Hakan Karakuş da yer alıyor.

Muhafız Alayı Komutanı Albay Muhsin Kutsi Barış’la birlikte Genelkurmay Karargahı’ndaki “J” başkanlarından korgeneraller İlhan Talu, Satı Bahadır Köse, Mustafa Özsoy ve Salih Ulusoy da yer aldı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN