İlimize Yeşil Işık Tutuyor

24 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
486 defa okundu.
İlimize Yeşil Işık Tutuyor

Yeşilliğiyle Karadeniz’i andıran Güzler Parkı ve Ahi Evran-ı Veli Külliyesi bağrında sakladığı birbirinden farklı güzellikler, ilimizi ziyaret eden vatandaşların ilgi odağı oluyor.

İlimize Yeşil Işık Tutuyor

Güldiken Mahallesinde bulunan Güzler Parkı ve Ankara Caddesinde bulunan Ahi Evran-ı Veli Külliyesi adeta küçük bir orman gibi. Ağaçların, yeşilliğin ve Doğal Ortamın eşsiz manzarasını ziyaretçilerine sunuyor. İlimizin Kır ortamına ve doğasına yeşil ışık tutuyor.

YILLARI DEVİRİYOR

Aynı zamanda Ahi Evran-ı Veli Külliyesinde bulunan metrelerce uzunluktaki, tarihe ışık tutan yaşlanan ağaçların yaşı tam anlamıyla bilinmiyor. Ancak emsalleriyle karşılaştırıldığında baya bir yıl devirdikleri tahmin ediliyor.  Koca ağaçlar yükselmeye devam ederken, ağaçları gören ilimiz ve ilimize dışardan gelen hemşerilerimiz Ahi Evran Külliyesinin de eşsiz manzarasından yararlanarak anı ölümsüzleştirmek istiyor. Tablonun eşsiz manzarasını gören vatandaşlar ya selfie yapıyor, yâda manzara fotoğrafı çekiyor.

ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRİYORLAR

Uzun bir geçmişi bulunan yıllara meydan okuyan Ağaçlar, Vatandaşlar; “Ağaçların boyutu ve doğal bir şekilde gelişimleri, özelliklede akşam Külliyenin Işıklandırmalarıyla adeta bir tablo görüntüsü yaratmış. Karadeniz’in yeşilliğini aratmayan bu görüntü ilimize dışardan gelen vatandaşların ilgisini çekerken, akşam vakitleri Külliyenin de eşsiz manzarasıyla birleşince ortaya kartpostallık bir görüntü şöleni sunuyor” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On