İlimizde 1994’lülerin Merakla Beklediği Yasa Kapsama Alındı

26 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
402 defa okundu.
 İlimizde 1994’lülerin Merakla Beklediği Yasa Kapsama Alındı

Bedelli Askerlikte 1 Ocak 1994 Doğumlular da Yasa Kapsamına Alındı.

 İlimizde 1994’lülerin Merakla Beklediği Yasa Kapsama Alındı

24 Haziran seçimlerinin ardından merakla beklenen Bedelli askerlik konusu gündemden düşmemesiyle birlikte ilimizde bulunan askerlik çağı gelmiş ve askerliğini ertelemiş kişilerin bazıları bedelli askerlik yasasından memnuniyetini dile getirip, Bedelli Çıkmasını uzun süredir beklediklerini söylerken kimisi ise Vatan borcunun parayla ödenemeyeceğini defalarca dile getirmişlerdi. Bedelli konusuyla birlikte tartışma yaratan diğer konu ise 1994 doğumluların Bedelliden yararlanıp yararlanamayacağı oldu. Bedelli yapmayı bekleyen 1994 Doğumlu birçok vatandaşımızın gözü kulağı yasalarda olurken onlar içinde beklenen sonuç gelerek 1 Ocak 1994 Doğumlular içinde yasa kapsama alındı.

1994 DOĞUMLU İLİMİZ HALKININ MERAKLI BEKLEYİŞİ SON BULDU

Bedelli askerlik düzenlemesinin içinde bulunduğu Torba Yasa teklifinin Meclis görüşmeleri sürerken, teklifin Genel Kurul aşamasında bir sürprizin daha gelebileceği belirtilmişti. Bedelli askerlik düzenlemesiyle birlikte getirilen 28 günlük zorunlu askerlik eğitimi, komisyonda verilen bir önergeyle 21 güne çekildi. Bazı haberlere göre, Genel Kurul’da da, bedelliden yararlanacaklar için 31 Aralık 1993 tarihinin yerine, 1 Ocak 1994 (24 yaş) tarihi belirlendi.

ANADOLU’DA 31 ARALIK’TA DOĞANLAR 1 OCAK’TA NÜFUSA GEÇİYOR

Söz konusu değişikliğin yapılması durumunda Genel Kurul’da bir önerge verilerek, yasadan yararlanmak üzere belirtilen “31 Aralık 1993” tarihi yerine, “1 Ocak 1994” tarihi konulacak. 1 Ocak 1994’te doğup da bir gün ile haktan yararlanamayanların mağdur olmaması için böylesi bir yol izlenecek. Anadolu’daki yaygın uygulamaya göre 31 Aralık’ta doğanlar 1 Ocak olarak nüfus kaydına geçiriliyor.

AK PARTİLİ MUŞ “DAHİL DEĞİL” DEMİŞTİ

1 Ocak 1994’lülerin durumu geçtiğimiz Çarşamba günü AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’a sorulmuştu. AK Partili Muş, “1 Ocak 1994’lüler dahil değil. ‘2 Ocak’ ta bir gün’ denilir, bunun sonu yok. Bir noktada kesmek durumundasınız” demişti.

BEDELLİDE YAŞ SINIRI DAHA ÖNCEDE DEĞİŞMİŞTİ

Bedelli askerlik teklifinde yaş sınırı 27, ücret ise 20 bin TL olarak belirlenmişti. Daha sonradan sınır 31 Aralık 1993 tarihine kadar genişletildi. Son önergeye göre de yaş sınırına 1 Ocak 1994’te doğanlar da eklendi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On