İlhan, “Diğer Başarımızı Belediyeyi Alarak Yapacağız”İlimizde 16 yıl sonra bir ilk yaşandı. Uzun bir sürenin ardından 1 Milletvekili Çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi sevincini tüm hemşerileri ile birlikte yaşadı.

25 Haziran 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
888 defa okundu.
İlhan, “Diğer Başarımızı Belediyeyi Alarak Yapacağız”İlimizde 16 yıl sonra bir ilk yaşandı. Uzun bir sürenin ardından 1 Milletvekili Çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi sevincini tüm hemşerileri ile birlikte yaşadı.

İlimizde 16 yıl sonra bir ilk yaşandı. Uzun bir sürenin ardından 1 Milletvekili Çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi sevincini tüm hemşerileri ile birlikte yaşadı.

İlhan, “Diğer Başarımızı Belediyeyi Alarak Yapacağız”

İlimiz de adeta coşku dolu bir gece yaşandı. Erken seçim kararının alınmasının ardından deyim yerindeyse nefeslerin tutulduğu ve geri sayımların yaşandığı Türkiye genelinde bazı Siyasi Partililer üzüntülü bir 24 Haziran gecesi geçirirken bazı siyasi partililer ise sevincini doyasıya yaşadı. Uzun süredir bir ilkin yaşandığı ilimizde 16 yılın ardından 1 Milletvekili çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi davullu zurnalı kutlama yaptı. Partisine gönül vermiş yüzlerce kişi sonuçlar netlik kazanır kazanmaz Milletvekili Metin İlhan’ın seçim bürosuna akın etti. İlimiz de son olarak 2002 yılında 1 milletvekili çıkaran CHP, 16 yıl sonra ilk kez bir milletvekilini meclise göndermenin coşkusunu doyasıya yaşadı.

16 YILIN ARDINDAN İLKİ YAŞAYAN CHP, SEVİNCİNİ YAŞADI

Sandıkların açılmasıyla birlikte 1 Milletvekili çıkarmayı garantileyen Cumhuriyet Halk Partisi, sandıkların tam açılmasını beklemeden sokaklara döküldü. Sandıklar tam açılmasa da Meclise gitmeyi garantileyen Metin İlhan, Tüm sevenleri tarafından davullu zurnalı meşaleler ile Adliye Önüne gitti. Adliye Önüne yürüyen Cumhuriyet Halk Partililer ardından İl Başkanlığı Binası Önüne gelerek İzmir’in dağlarında çiçekler açar marşı ile Müftülük caddesini adeta Kırmızı Beyazlı bayraklarla donattılar. Milletvekili Metin İlhan’ın konuşma yapmasını bekleyen Yüzlerce kişi Kırşehir seninle gurur duyuyor diyerek sloganlar attı. Ardından balkona çıkarak vatandaşları selamlayan İlhan ve CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, ardından halkın arasına inerek otobüste hemşerilerine teşekkür ederek konuşma gerçekleştirdi.

“GÖNÜL KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK OLACAK”

Göstermiş olduğunuz bu emeği hiçbir zaman zayi etmeyeceğiz diyerek konuşma gerçekleştiren CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, “Milletvekilimizi meclise göndereceğiz. Ama burada Cumhuriyet Halk Partisinin kapısı ve gönül kapımız her zaman sizlere açık olacak. Göstermiş olduğunuz bu emeği hiçbir zaman zayi etmeyeceğiz. Hepimiz birlik ve beraberlik içinde olamaya devam edeceğiz. 7, 24 telefonlarımız yine açık olacak. Sizi karşımda görünce çok duygulandım. İnşallah bu şenlik ve beraberlik her zaman olur”

“KAZANACAĞIMA EMİNDİM ÇÜNKÜ ARKAMDA HALK DESTEĞİ VARDI”

Gittiğim her yerde beni şölen ile karşılıyorlardı. Çünkü şunu biliyorlardı ki, tedavileri Metin İlhan’dı diyen 27. Dönem Milletvekili Metin İlhan, “Bu işe başladığımızda inancım tamdı. Kazanacağıma emindim çünkü arkamda halk desteği vardı. Gittiğim her yerde beni şölen ile karşılıyorlardı. Çünkü şunu biliyorlardı ki, tedavileri Metin İlhan’dı. Burada başarının mimarı ben değilim. Benim Mucur, Kaman, Çiçekdağ, Boztepe, Özbağ, Akpınar halkım. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim. Ama esas başarı, Cumhuriyet Halk Partisinin. Bu uzun sürenin ardından kazanılan başarının ardından, diğer başarımızı belediyeyi alarak yapacağız. Yaklaşık 3 hafta önce yaptığım bir konuşmada, 24 Haziran’da Milletvekili seçilirsem kutlama yapacağımızın sözünü vermiştik. Şimdi bu sevinci benimle paylaşan tüm hemşerilerime teşekkür ederim” dedi.

“YURT İÇİNDEN VE YURT DIŞINDAN YÜZLERCE TEBRİK MESAJI GELDİ”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı Parti Binası Önünde, Kırşehir seninle gurur duyuyor sloganları caddeleri ve sokakları inletti. Metin İlhan, severleri sosyal medyada yüzlerce paylaşımda bulunarak, tebrik mesajı yağmuruna tuttu. İlhan’ın kazandığını duyan yurt dışından ve yurt içinden yüzlerce kişi sevinç dolu duygularını dile getirdi.

KIRŞEHİR’DE ARTIK GÜLLER DAHA GÜZEL AÇACAK DİYEREK SEVİNÇ PAYLAŞIMLARI YAPILDI.

Sosyal medya da Meclise gideceğini duyan vatandaşlar, Kırşehir’de artık güller açacak şeklinde paylaşımlar yaptı.

“2 MİLLETVEKİLİNE SAHİP AK PARTİ, 1 MİLLETVEKİLİNİ CHP’YE KAPTIRDI”

Parlamento seçimlerinde açılan sandıklardan, Ak Parti %40, CHP %25, MHP %17, İYİ Parti de %10, HDP %4 oy aldı. Çıkan bu sonuca göre Ak Parti’de 1. sıra adayı Mustafa Kendirli ile CHP’den 1. sıra adayı Dr. Metin İlhan milletvekili seçildi. Kırşehir’de en son 2002’de CHP’den 22. dönem milletvekili Hüseyin Bayındır meclise gitmişti. En son 2 milletvekili sahip Ak Parti’nin 1 milletvekilini CHP’ye kaptırması ise büyük yankı uyandırdı.

KIRŞEHİR’DE PARTİLERİN OY DAĞILIMLARI MERKEZ İLÇEDE NASIL OLDU? 

Adalet ve Kalkınma Partisi: 31 bin 575, Cumhuriyet Halk Partisi: 23 bin 041, Milliyetçi Hareket Partisi: 15 bin 521, Hür Dava Partisi: 113, Vatan Partisi: 136, Halkların Demokratik Partisi: 4 bin 319, Saadet Partisi: 901, İyi Parti: 9 bin 319.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA KENDİRLİ KİMDİR?

Ak Parti’den milletvekili seçilen iş adamı Mustafa Kendirli, 1975 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. 18 yaşındayken Anavatan Partisi ile siyasi hayatına bayladı. Ak Parti’nin kuruluşundan itibaren teşkilatların her kademesinde görev aldı. 2015 yılında Ak Parti İl Başkanlığı görevine getirildi. 2,5 yıl süreyle bu görevde bulundu. Kırşehir Sanayi ve Ticaret Odası Üyesi olan Mustafa Kendirli işletmeciliğin yanı sıra inşaat ve otomotiv sektöründe de faaliyet gösterdi. Evli ve dört çocuk babası Mustafa Kendirli, orta derecede İngilizce biliyor.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ DR. METİN İLHAN KİMDİR?

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) milletvekili seçilen Doktor Metin İlhan, 1972 yılında Kırşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kırşehir’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1995 yılında mezun oldu. Aynı yıl Fırat Üniversitesi’nde Dahiliye Bölümü’nde ihtisasına başladı. Ardından ihtisasını tamamladıktan sonra 2000 yılında Mucur Devlet Hastanesi’nde Dahiliye Uzmanı olarak göreve başladı. Aynı hastanede 5 yıl süreyle başhekimlik görevinde bulundu. 2009 yılında Kırşehir Devlet Hastanesi’nde Dahiliye Uzmanı olarak göreve başladı. Daha sonra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne geçen Yrd. Doç. Dr. Metin İlhan, evli ve üç çocuk babası.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On