İlgi yoğun

5 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
543 defa okundu.
İlgi yoğun

2014 Yılı İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) faaliyetlerinde yer alan masa tenisi çalışmaları tam gaz devam ediyor.

İlgi yoğunYaz okullarının en fazla ilgi gören branşı masa tenisinde eğitimler sürüyor. Uzun süre bu sporu yapan elit sporcular, masa tenisini öğrenmeye çalışan sporculara eğitim veriyor.

Antrenör Gülşah Küçük ve Seda İlhanbey eşliğinde iki grup halinde devam eden çalışmalar, öğleden sonra 13.00-15.00 ve 15.30-17.00 saat dilimleri arasında Aşıkpaşa Spor Salonu’nda yoğun bir şekilde devam ediyor.

Gençlerin keyifli ve eğlenceli vakit geçirecekleri İl Spor Merkezleri (Yaz Spor Okulları) yaz ayı boyunca ücretsiz olarak devam edecek.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Masa Tenisi Antrenör Gülşah Küçük ve Seda İlhanbey kayıtların halen devam ettiğini ve 100’ü aşkın sporcunun kayıt yaptırdığını söyledi. Elit sporcuların, yeni kayıt yaptıran sporculara masa tenisini öğretme konusunda yardımcı olduğunu belirten Kökten, birlik ve beraberlik içinde yaz okulunda çalıştıklarını vurguladı.

Masa tenisinin çocuk, genç, büyük, yaşlı, kadın, erkek, hiçbir ayrım gözetmeksizin yapılabilen bir spor branşı olduğunu dikkat çeken antrenör Gülşah Küçük ve Seda İlhanbey, “Dolayısıyla insanlarımızın kolay ulaşabileceği yerlerde mini masa tenisi salonlarının olması bu spor branşının halka ulaştırılması anlamında çok önem arz ediyor. Masa tenisi branşında Çin, Kore, Japonya gibi Uzakdoğu ülkeleri dünyada en başarılı ülkeler. Bunun en önemli sebebi, halka açık her parkında, hemen hemen her okulunun bahçesinde betondan masa tenisi masaları tesis edilmiş. Küçük yaşlardan itibaren o masanın etrafında bulunmak, o masayı beyine yerleştirmek, yıllar sonra oluşacak başarıların ilk tohumlarının atılması demek oluyor. Bu anlamda yerel yönetimlerce parklarda betondan tenisi masaları yapılması, her mahallede 3-4 masa yerleştirilebilecek prefabrik mini masa tenisi salonlarının tesis edilmesi bu atılımın temellerinin ilk kazmaları, ilk harçları olacaktır” diye konuştu.

 

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN