İl Özel İdaresi 2017 Yılı Bütçesi 40 Milyon TL

24 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
346 defa okundu.

thumbnail_ilgenel-1Vali Necati Şentürk, İl Genel Meclisi Toplantısına Katılarak 2017 Yılı Bütçe Çalışmalarını Değerlendirdi

 

Vali Necati Şentürk, toplantıda yaptığı konuşmada, İl Özel İdaresi öz kaynaklarıyla belirlenen 2017 yılı bütçesinin 40 Milyon TL olarak belirlendiğini ancak bu rakamın en az 3-4 katı harcama ile halkımıza hizmet verileceğini söyledi.

Meclis üyelerinin birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Kırşehir’in çıkarları doğrultusunda kararlar aldığını belirten Vali Necati Şentürk, “İl Genel Meclisi, taşra teşkilatı olan İl Özel İdarelerinin en büyük karar organıdır. İl Genel Meclisimizin ilimizde çok güzel işlere imza attığını görmekteyiz. İl Genel Meclisi, sahip olduğu bütçe doğrultusunda aldıkları yatırım kararları ile köylerimize hizmet götürmektedir. İl Genel Meclisimiz, gerek köylerimize hizmet götürülmesi noktasında gerek eğitim, sağlık, tarım vb. alanlarda ilimiz ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda kurumlarımıza büyük destek vermektedir. Ancak, 40 Milyon olarak belirlenen bu bütçe sadece İl Özel İdaresinin öz gelirlerinden oluşan bütçedir. Diğer kurumlardan ve hükümetimizin destekleri ile İl Özel İdaremiz bu rakamın en az 3-4 katı harcama ile köylülerimize hizmet götürecektir.” dedi.

Kırşehir’de başta Karakurt Kaplıcalarının yapımı, Biyogaz tesisinin yapımı, Hükümet konağı projesi, İl Emniyet Müdürlüğü yapımı, okul yapımları gibi işlerin İl Özel İdaresinin uhdesinde devam ettiğini belirten Vali Necati Şentürk, konuşmasını,  “İl Genel Meclisi üyelerimiz ve ilimizin bütün dinamikleri ile birlikte hareket ederek Kırşehir’i daha yaşanabilir bir hale getireceğiz” sözleri ile tamamladı.

İl Özel İdaresi 2017 yılı bütçesinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ettiğini ifade eden İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu da yaptığı konuşmada, kendilerine verdiği destekten dolayı Vali Necati Şentürk’e teşekkür etti.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN