İl Müftüsü Mehmet Şahin, yaz kurslarını ziyaret ediyor

14 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
490 defa okundu.
İl Müftüsü Mehmet Şahin, yaz kurslarını ziyaret ediyor

İlköğretim okullarının yaz tatiline girmesi ile Cami ve Kur’an Kursları çocuklarla dolup taşıyor

İl Müftüsü Mehmet Şahin, yaz kurslarını ziyaret ediyor23 Haziran’da tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de başlayan ve 22 Temmuz 2014 tarihine kadar devam edecek olan Yaz Kur’an Kursları büyük ilgi görüyor.

Kursa katılan öğrencileri ziyaret eden İl Müftüsü Mehmet Şahin, ziyaret esnasında Yaz Dönemi Kur’an Kursları için camilere ve Kur’an kurslarına devam eden öğrencilerin büyük bir şevkle ve azimle Kur’an kurslarına devam ettiğini belirtti.

Ailelerin çocuklarnı mutlaka bu kurslara göndermesi gerektiğini söyleyen İl Müftüsü Mehmet Şahin, bunun Allah katında bir sorumluluk olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti ; “Sizleri tebrik ediyorum. Yaz tatilinizi en güzel şekilde değerlendiriyor, Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğreniyorsunuz. Bu arada her Müslümanın bilmesi gereken namaz, abdest, gusül, teyemmüm gibi ibadet bilgileri ile iman, itikat ve sevgili Peygamberimizin hayatını öğreniyorsunuz. Allah’ın evi olarak tabir edilen camiler de Allah’ın misafiri oluyor, edep ve terbiye kurallarını da öğreniyorsunuz. Sizi gönderen Anne babalarınıza, emek veren hocalarınıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN