İL MÜFTÜLÜĞÜNCE KOCA SEYYİD VE İLK NAMAZ ADLI TİYATRO GÖSTERİMİ YAPILDI

31 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
218 defa okundu.
İL MÜFTÜLÜĞÜNCE KOCA SEYYİD VE İLK NAMAZ ADLI TİYATRO GÖSTERİMİ YAPILDI

kocaseyyid30032016

İl Müftülüğü Ve Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesince  Program Çerçevesinde “KOCA SEYYİD VE İLK NAMAZ” Adlı Tiyatro Gösterimi Programı Düzenlendi.

İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesince Çanakkale Şehitlerini ve tüm Şehitlerimizi anma programı düzenlendi. Program çerçevesinde “KOCA SEYYİD VE İLK NAMAZ” adlı tiyatro gösterimi programı düzenlendi. İl Müftülüğü Konferans salonunda  (Koca Seyyid) adlı tiyatro gösterimi yapıldı.

Öğrencilerin ve halkı katıldığı tiyatro gösterimi programında ilk olarak İl Müftüsü Mehmet Şahin kısa bir konuşma yaptı.

İl Müftüsü Şahin  konuşmasında;” Çanakkale zaferinin 101.yıl dönümü vesilesiyle ilimizde birçok program ve etkinlik düzenlendi. Bizde İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Kırşehir şubesince sizler için İzmir İsmail Gülnar tiyatro ekibinin hazırlayıp sundukları Seyyid Onbaşı ve İlk Namaz adlı tiyatro gösterisi programını hazırladık ve sizlerin istifadesine sunduk. Bu güzel programımıza geldiğiniz için sizlere ve hocalarınıza, idarecilerinize hoş geldiniz diyorum. Bizler sizlerin en güzel bir şekilde yetişmenizi arzu ediyoruz. Millet olarak tarihten ibret alıp Çanakkale ruhunu, birlik, beraberlik ve kardeşlik şuurunu diri tuttuğumuz müddetçe ulaşamayacağımız hiçbir hedef, başaramayacağımız hiçbir iş, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. “dedi.

Ardından tiyatro gösterimi yapıldı. Koca Seyit’in Çanakkale Savaşına katılması ve savaşta gösterdiği kahramanlıkların yanında savaş sonrası köyüne dönmesi ve savaş hatıralarını anlatması sahnelendi. Bunun yanında engelli olduğu için askere alınmayan ve bunun ızdırabıyla yaşamak durumunda olan köyün berberi topal İsmail ve köy muhtarıyla diyaloglarını konu alan tiyatro gösterisi izleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Program sonunda İl Müftüsü Mehmet Şahin bir teşekkür konuşması yaptı. Katılımlarından dolayı tüm misafirlere, İsmail Gülnar ve ekibine teşekkür etti. Kendilerine günün anısına hat yazılı bir tablo hediye etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On