İL MÜFTÜLÜĞÜNCE “ENGELLERİ BERABER AŞALIM” ADLI PROGRAM DÜZENLENDİ

18 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
541 defa okundu.
İL MÜFTÜLÜĞÜNCE “ENGELLERİ BERABER AŞALIM” ADLI PROGRAM DÜZENLENDİ

bedenselengellilerprogKırşehir İl Müftülüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde “Engelleri Beraber Aşalım” Programı Düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı’nının Dünya Engelliler Haftası vesilesiyle “Engelleri Beraber aşalım” teması kapsamında Kırşehir İl Müftülüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde Kırşehir’deki farklı engel gruplarına yönelik bir program düzenlendi.

17.12.2015 Perşembe günü Engelsiz Yaşam merkezinde gerçekleşen Programa Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü İsmail Koç, Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen programa Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlandı. Daha sonra İmam-Hatiplerimizce ilahiler okundu. Ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara İl Müftülüğümüzce hazırlanan bu programdan dolayı İl Müftümüz Mehmet Şahin’e teşekkür etti.

Ardından İl Müftüsü Mehmet Şahin bir konuşma yaptı. Şahin konuşmasında; ”Düzenlediğimiz programa katılan sizlere teşekkür ederim. Bizler Kırşehir İl Müftülüğü olarak sizlerin her zaman yanınızdayız. Cenabı Allah bedenlerimize şifalar ihsan eylesin, iki cihanınızı mutlu ve bahtiyar eylesin. Her bir kurum kendi çapında bedensel ve zihinsel engelli kardeşlerimiz için bir şeyler yapmaya çalışıyor.

Bizlerde İl Müftülüğü olarak bir program düzenleyerek sizlerle bir araya geldik. Müslümanın inancında ve imanında şu var zaten. Herkesçe bilinen bu dünyada sahip olduğumuz herşey bir imtihan bir sınav vesilesidir. Yüce Allah hepimizin yardımcısı olsun. Allah’a emanet olun “ dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN