İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN BAYANLARA YÖNELİK KONFERANS DÜZENLENDİ

24 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
513 defa okundu.
İL MÜFTÜLÜĞÜ TARAFINDAN BAYANLARA YÖNELİK KONFERANS DÜZENLENDİ

ulfetgorgulukonf.İl Müftülüğü Tarafından Kırşehir’de Bulunan Bayan Kur’an Kursu Öğrencileri İle Öğreticilerine Yönelik Olarak “İslam Da Aile Eğitimi”Konulu Konferans Verildi

 

İl Müftülüğü tarafından Kırşehir’de bulunan bayan Kur’an kursu öğrencileri ile öğreticilerine yönelik olarak “İslam da aile eğitimi” konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Ülfet Görgülü tarafından bir konferans verildi. Düzenlenen konferansa İl Müftüsü Mehmet Şahin, Müftü yardımcıları Bekir Ercan, Şevket Karaca, Kur’an kursları Eğitim Şube Müdürü İsmail Koç ile Kırşehir’de ve köylerinde bulunan Kur’an kursu öğrencileri ile öğreticileri katıldı.

Kırşehir merkez Hatice Hatun Hafızlık yatılı Kız Kur’an kursu öğrencilerinin okudukları Kur’an-ı Kerim ve ilahiler ile program başladı. Programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Mehmet Şahin yaptı.

Hocamız konuşmasında; “Düzenlemiş olduğumuz bu program için Ankara’dan gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Ülfet Görgülü hanıma ve Kur’an kurslarımıza devam eden siz öğrencilerimize ve öğreticilerimize hoş geldiniz diyorum. Öncelikle bizleri kadın ve erkek olarak yaratıp aileler oluşturmamıza vesile olan Yüce Rabbimize hamd ediyorum. İl Müftülüğü olarak sizler için böyle programlar düzenliyoruz. Düzenlediğimiz bu konferansında hayırlı olmasını diliyor teşekkür ediyorum.” Dedi.

İl Müftüsü Mehmet Şahin’in konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Ülfet Görgülü konferansını vermek üzere kürsüye geldi. Dr. Ülfet Görgülü hoca konuşmasında; Erkeğin Kadının, Kadınında erkek üzerinde ki haklarından bahsederek, geçen zaman içerisinde farkında olmasak’ ta Aile olmanın çok büyük bir nimet olduğunu ve bunu korumak için elimizden geleni yapmamız gerektiğini söyledi.

Ahirette çocuklarımızı nasıl yetiştirdiğimizden hesaba çekileceğimizi unutmayalım. Onları Peygamber efendimizin ahlakıyla yetiştirmemiz gerektiğini unutmayalım. Bugün birçok aile içi problemin ve etrafımızdaki sorunlar, öfkemizi kontrol edememekten kaynaklanmaktadır. Geçen günlerimizin bir daha geri gelmeyeceğini düşünerek, eşlerimize Yüce Allah’ın birer emaneti olarak bakmamız gerektiğini asla unutmayalım.” Dedi.

Konferansa katılımın oldukça yoğun olması Dr. Ülfet Görgülü tarafından beğeni ile karşılandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN