İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

11 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
214 defa okundu.
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

thumbnail_koordinasyon-1Vali Necati Şentürk, Kırşehir’de Yürütülmekte Olan 294 Projenin  Toplam Maliyetinin  1 Milyar 314 Milyon 878 Bin TL Olduğunu Söyledi

Yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının Kırşehir ölçeğinde yürüttükleri projeler kapsamında, çalışmaları hakkında bilgiler almak ve kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğini sağlamak amacıyla düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu 2016 Yılı 4. Toplantısı yapıldı.

Valilik Toplantı salonunda Vali Necati Şentürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Garnizon Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, Belediye Başkan V. Halil Tan, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kaymakamlar, belediye başkanları, bölgesel kurum temsilcileri, daire müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, Kırşehir’de yürütülmekte olan 294 projenin  toplam maliyetinin  1 Milyar 314 Milyon 878 Bin TL olduğunu söyledi.

Geçmiş yıllar dahil bu projelere bugüne kadar toplam 529 Milyon 404 Bin TL harcandığını belirten Vali Necati Şentürk, “Toplam 294 projeden 87 tanesi tamamlanmış olup, 168 tanesi devam etmekte, 13 proje de ihale aşamasındadır. Henüz başlanmayan ise 26 adet proje bulunmaktadır. 2016 Yılında bu projelere toplam 167 Milyon 958 Bin TL ödenek ayrılmış olup dönem sonu itibarıyla 116 Milyon 638 Bin TL harcanmıştır.” dedi.

İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısının da yapıldığı toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ve koordinasyon gerektirecek konuların görüşülmesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN