İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

16 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
392 defa okundu.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 Yılı 4. Olağan Toplantısı Vali Necati Şentürk başkanlığında İşkur Toplantı Salonunda yapıldı.

Kurum ve kuruluş yöneticilerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, Kırşehir’de işletmelerin yaşadıkları sorunların tespit edilip çözüme bağlanmasının işsizliği önlemede etkili olduğunu söyledi.

İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının önemine değinen Vali Necati Şentürk, “Daha önceki toplantıda alınan kararlar gereği Yürütme Kurulunca oluşturulan eylem planları bugünkü toplantıda kurulun bilgisine sunulacak. İl düzeyinde mevcut işletmelerin istihdamla ilgili problemlerinin tesbiti, istihdamın korunması, işsizliğin önlenmesi için alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi de bugünkü toplantıda Kurul üyeleri ile görüşülüp değerlendirilecek. Ayrıca, ilimizde unutulmaya yüz tutmuş meslekler de belirlenecek. Bu çalışma, unutulan mesleklerin hatırlanması ve geleceğe taşınması bakımından önemlidir.” İfadelerini kullandı.

 

Ardından, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ömer Faruk Akyol’un kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği toplantı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı2

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN