İL BAŞKANI KENDİRLİ’DEN TERÖRE KINAMA

7 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
428 defa okundu.
İL BAŞKANI KENDİRLİ’DEN TERÖRE KINAMA

kendirli...

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli; “Dağlıca’daki menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum”

 

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, Dağlıca’da  meydana gelen terör saldırısına ilişkin açıklama yaptı.

İl Başkanı Kendirli açıklamasında;”Son zamanlarda oluşturulmak istenen kaos ortamı ve devlet zafiyeti görüntüsü vererek algı operasyonları oluşturulmaya çalışıldığı ortadadır. Geçmişten günümüze kadar, AK Parti Hükümetleri bütün bu sorunları çözmek için pek çok çalışma yapmıştır. Milli Birlik – Kardeşlik Projesi ve Çözüm Süreci, terörü ve şiddeti bitirmek ve demokratik siyaset içinde sorunları görüşmek için yürütülmüştür. Terörün istismar zeminini kurutmak için nice demokratik reformlar yapılmıştır. Ancak, terör örgütü ve irtibatlı siyasi parti yöneticileri şiddeti ve silahı dışlayan bir siyaset ortaya koymadılar, bütün bu çalışmaları istismar etmişler, hatta sabote etmişlerdir. Oysa, çözüm sürecinin temel hedefi, şiddetin ve silahın bırakılması, bütün sorunların demokratik siyaset ortamında ele alınması idi.  Bu istismar ve sabotajlar ileri safhaya varmış ve Devlet tekrar operasyonları başlatmak zorunda kalmıştır. Şuanda da operasyonlar sürmektedir ve sürecektir. Ülkemizin her köşesi terör unsurlarından temizlenene kadar devam edecektir. Bu yönde tam bir kararlılık mevcuttur. Hükümet olarak yapılan bu operasyonlar, tamamen terör örgütünü hedef almaktadır. Kürt kökenli vatandaşlarımızın bu gelişmeleri iyi değerlendireceğine inanıyoruz; operasyonlarımızın vatandaşlarımıza dönük bir yönü yoktur, bütün vatandaşlarımızın demokratik hak ve hukukunu korumak AK Partinin kuruluş amacıdır.

Kürt vatandaşlarımızın ve bütün vatandaşlarımızın hak ve hukuku bize emanettir. Hepsi başımızın tacıdır. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aynı hassasiyetimiz sürecektir. Bütün dileğimiz, Kürt vatandaşlarımızın olup-bitenleri hak ve hukuk çerçevesinde ve hakkaniyet içinde değerlendirmeleridir.

Bu bağlamda, terör örgütü ve irtibatlı siyasi parti yöneticilerinin de desteğiyle dün Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde askerlerimizin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit düşen güvenlik güçlerimizin acısı milletçe yüreğimizi yakmıştır. Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kast eden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında, aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde kararlı bir duruş sergileyeceğine inanıyorum. Dağlıca’daki menfur saldırıyı bir kez daha lanetliyor, aziz şehitlerimize rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.” ifadesinde bulundu.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN