İL BAŞKANI KENDİRLİ’DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

7 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
270 defa okundu.
İL BAŞKANI KENDİRLİ’DEN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

 

mustafa kendirli

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

 

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli tüm kadınların kadınlar gününü kutladığğını belirten bir mesaj yayınladı. Kendirli mesajında: “Tüm dünyada kadınların eşitlik, adalet ve daha huzurlu bir hayat özlemlerini dile getirdikleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, birlik, beraberlik ve dayanışma günü olarak kutlanmaktadır.

Günümüzde milletlerin gelişmişlik ölçülerinden biriside toplumda bireye ve özellikle de kadına verdiği değerle ölçülmektedir. Bu yüzden kadınlarına hak ettiği değeri vermeyen ülkeler medeniyet yolunda geri kalmış ülkeler olarak değerlendirilmektedir.

Aile ve toplum arasında köprü görevi üstlenerek sosyal sistemin işleyişine katkıda bulunan kadınlar, bir yandan çocukların hayata hazırlanmasında görevler üstlenirken bir yandan da günlük yaşamın getirdiği sıkıntıların birlikte göğüslenilmesinde ve sorumluluğun paylaşılmasında önemli rol almaktadır. Bu yüzden kadına ilişkin her sorun, bir cinsiyet meselesi olmasının çok ötesinde bir zihniyet sorunudur.

Günümüz dünyasında pek çok ülkede kadına hak ettiği değer verilmezken, Eski Türk Toplumu’nda, ailenin temeli, bereket kaynağı olarak görülmüş, erkeğin yoldaşı ve çocukların anası olmak gibi önemli bir vazife üstlenmiştir.

Cumhuriyetin kurulması ile birlikte Türk kadınına ilk olarak seçme ve seçilme hakkı verilmiş, devletimiz zamanla kadın erkek eşitliğini sağlamaya yönelik çeşitli yasal düzenlemelerde bulunarak kadının sosyal ve iktisadi hayattaki konumu güçlendirilmiştir.

Ülke olarak amacımız kadınlarımızın ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel alanlarda daha çok yer alarak, saygın bir konuma gelmesini sağlamaktır. Bu yüzden özellikle kızlarımızın geleceğin başarılı, çalışkan, özgüvenli, meslek sahibi bir birey olarak sosyal hayatta yer alabilmesi için gerekli hassasiyet ve çabayı gösteriyoruz.

Bu duygularla, yaşamın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, bizi büyüten, yetiştiren, eğiten, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşaması, her alanda daha çok iş ve emek üretmesi dileğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN