İKTİDAR ÜYEYE DAYALI ÖRGÜTLÜ YAŞAMDAN GEÇER

5 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
438 defa okundu.
İKTİDAR ÜYEYE DAYALI ÖRGÜTLÜ YAŞAMDAN GEÇER

images

CHP Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu’nun Yardımcısı Yıldırım Kaya, iktidarın üyeye dayalı örgütlü yaşamdan geçtiğini vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu.                                                                           

 

“Ülkemiz olağan  üstü Sıkıyönetim şartlarını yaşıyor. AKP’nin iktidardan uzaklaştırılma korku ve telaşı STK ve halkımızın örgütlü dinamiklerine dönük açık bir savaşa dönüştürülmüştür.

Bu savaş  yakın zamanda siyasi, sosyal, ekonomik krizle birlikte halka ağır bir bedel olarak ödetilecektir.

Görünen o ki; Bu sorunların çözümünde CHP’ye daha fazla görev ve sorumluluk düşecektir. Bu sorumluluk üst düzey yöneticisinden, sade üyesine  kadar paylaşılarak  yerine getirilecek bir görevdir.

20 Ağustos’ta  CHP iç dinamiklerini harekete geçirecek olan Muhtarlık bölgesi delege seçimleri Başlayacaktır. Bu seçim sadece bir delege tespit seçimi değildir. CHP’nin gelecek on yıllının şekillenmesini ve  partiyi yönetecek kadrolarını ortaya çıkarılmasını sağlayacak, CHP ve üyeleri için hayati öneme sahip bir seçimdir.

Biz CHP’liler olarak amacımız; Her ne olursa olsun delege olmak değil, CHP’nin geleceğinde söz sahibi olacak, ilkeli üyelerin parti yönetimlerinde söz ve karar sahibi olmasını sağlamaktır.
Bizler CHP’nin geleceğini temsil edecek; nitelikli, çalışkan, dürüst, birikimli, siyaseti çıkarları için değil, evrensel  sol-sosyal demokrat değerlerin  hayata  geçirilmesi  için yapan,  çoğulcu, katılımcı, devrimci, demokrat düşünce ve anlayışa sahip, ilkeli üyelerin güç ve eylem birliğini savunmaktayız.

 

Biz CHP’liler üyeye dayalı örgütlü yaşamı hayata geçirerek; AKP iktidarına son vermeyi, ezilenlerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin, esnafın, çiftçinin, öğrencinin, işçinin, kamu emekçilerinin…..

Geleceğini birlikte kurmak için mücadelemizi tüm kararlılığımızla sürdürüyoruz.

Biz CHP’liler kongreler sürecinde partimize sahip çıkmayı, örgütsel yapımızı;

Dayanışmacı, canlı, dinamik , üretken, halkla iç içe bir örgüt  haline getirmeyi görevolarak görmekteyiz.

DELEGE SEÇİMLERİ SÜRECİNDE YAPILMASINI İSTEDİĞİMİZ TEMEL İLKELERİ ÜYELERİMİZ VE YÖNETİCİLERİMİZLE PAYLAŞMAYI SORUMLULUĞUMUZUN BİR GEREĞİ OLARAK GÖRÜYORUZ:

1- Mahalle delege seçimleri için ilçe binalarında askıya çıkartılan üye listelerine ulaşımın kolaylaştırılması ve internet üzerinden de ulaşılmasının sağlanması,

2- Tüm mahallelerde seçim yapılması ve her mahalleye mutlaka sandık konularak, ÇARŞAF liste ile seçim yapılması, (Çarşaf listenin mutlaka uygulanması için, delege seçimlerinden bir hafta önce üye olduğumuz ilçe örgütlerine DELEGE adayı olmak istediğimizi yazılı dilekçe ile bildirmeliyiz)

3- Her üyenin seçimlerden bir hafta önce; seçimin yapılacağı yer, saat ve adaylar konusunda bilgilendirilmesi,

4- Parti emekçilerinin delege seçilmesine özen gösterilmesi,

5- Delege olacakların belli bir yöreye, şehre, akraba ilişkilerine, farklı siyasal duruşlarına göre değil, partideki emeğine ve liyakatine göre belirlenmesi için çaba sarf edilmesi,

6- Delege olmak için aday olanların  partinin siyasetini belirleme çalışmalarında birikimli ve özgür birey olma  özellikleri olan,  kişisel beklentilerin olan değil, ülke halkı ve parti adına siyaset yapabilecek kişiler olmasına özen gösterilmesi,

7- İlçe, il ve MYK’nın seçim süreçlerine doğrudan müdahil olmaması, seçimlerin açık ve şeffaf bir şekilde gerçekleşmesi için yansız kişilere dosyaların verilmesi,

 

Sizlerinde ekleyeceği  benzer yaklaşımlarla oluşacak olan delegelerle sağlıklı örgüt yapısının oluşacağını biliyoruz. Sağlıklı oluşan örgütler partimizi halkla buluşturacak ve tek başına iktidara taşıyacaktır.

İktidara susamış olan partililerimize ve emekçi halk kitlelerine karşı sorumluyuz.

“Son genel seçim bildirgemiz çok başarılıydı, ama halka bunu sadece Genel Başkanımız aracılığı ile anlatabildik. Örgütlerimiz parti politikalarımızı, Genel Başkanımız kadar halka anlatabilecek düzeye getirilmelidir”

İktidara giden yolumuz gerçek örgütlü yapılarımızı oluşturmaktan geçiyor.

Kendini sorumlu hisseden her üyeyi bu düşünceler etrafında ortaklaşmaya ve dayanışmaya çağırıyoruz.

SÖZ, YETKİ, KARAR CHP ÜYELERİNDE

CHP’de SOL Birlik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN