“İKTİDAR OLACAĞIZ! AYNI BAYRAK ALTINDA, ADALET İÇERİSİNDE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

5 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
859 defa okundu.

Ticaret Odası Esnaf Ve Sanatkârlar Odası, CHP, ADD, Şeker İş Sendikası Temsilcilerinde Katılım Gösterdiği İyi Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nın 1. Olağan Kongresinde, Kullanılan 197 Oyun Tamamıyla “Seçilmiş Başkan” Olarak Çıkan Kurucu İl Başkanı Müfit Göçen:

“İKTİDAR OLACAĞIZ! AYNI BAYRAK ALTINDA, ADALET İÇERİSİNDE YAŞAMAK İSTİYORUZ”

İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen kongreye; salonu dolduran partililerle birlikte Ticaret Odası Esnaf ve Sanatkârlar Odası, CHP, ADD, Şeker İş Sendikası Temsilcilerinde konuk olarak katıldı.

  1. Dönem Milletvekili Beyhan Aslan’ın, Divan Başkanlığı’nı Yaptığı Kongreye, Eski Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu, İyi Parti Merkez Danışma Kurulu Üyesi Tuncay Tekay, Keçiören İlçe Başkanı Avukat Güçlü Şener, Kazan İlçe Başkanı Cevdet Vural, Kurucular Kurulu Üyesi Fuat Yıldırım, Kırşehir İl ve Merkez İlçe ve Diğer İlçelerin Yönetim Kurulları ve Partililer katıldı.

Şehitler için saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan, İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı, 1. Olağan Kongresinde kullanılan 197 oyun tamamını alan Kurucu İl Başkanı Müfit Göçen; “atanmış il başkanı” iken, resmen “oy birliği” ile “Seçilmiş İl Başkanı” olarak çıktı.

“NE OSLO’YU, NE DE HABUR’DAN KOBANİ’YE GEÇİŞLERİ UNUTMADIK!”..

Müfit Göçen; Ankara da yaptığı ziyaret esnasında İyi parti Genel Başkanı Meral Akşener’in selamını ve teşekkürlerini ilettiğini belirterek başladığı konuşmasında; “Zeytin dalı harekâtının sonuna kadar arkasındayız. Ama PKK’nın oraya Habur’dan Kobaniye geçişini sağlayanları unutmadık. Hava alanına paçavraların çekilmesini, OSLO görüşmelerini, mitingler de Apo’nun mektubunun okutulmasını unutmayacağız, unutturmayacağız dedi.

AFRİNE TAM DESTEK, ŞEKER’İN ÖZELLEŞTİRİLMESİNE HAYIR!”

Şeker Fabrikasının özelleştirilmesini eleştiren Göçen, Japonya’nın prinç’i Dünya piyasasından 5 kat fazla yediğini ama dışa bağımlı olmamak için yerli kullanmaya devam ettiğini şeker’in dışa bağımlı olamayacağını söyledi “

TÜRK İBARESİ KALDIRILDI!

Ziraat Bankasından, Kızılay’ dan “Türk” ibaresinin  kaldırıldığını, kelime oyunları yapsalarda,burasının Türkiye Cumhuriyeti, kendilerinin de Türk olduğunu söyledi.

“NE KİMSENİN, BİZLERİ KULLANMASINA İZİN VERMECEĞİZ,

 NE DE KİMSENİN MENFAATİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ!”

 

“Biz iktidar olacağız” diyen Göçen, “özgür, huzurlu, gelecek kaygısı olmadan bu bayrak altında, adalet içerisinde yaşamak istiyoruz” dedi.

“Siyasi geçmişimizi kapattık” diyen Göçen, kimsenin menfaatleri için çalışmayacaklarını ve kimsenin kendilerini kullanmasına da izin vermeyeceklerini söyledi.

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ÇAĞATAY DAĞISTAN’I SAHNEYE ALDI İYİ KADINLARI TEBRİK ETTİ.

Kongre de Konuşmaların yapıldığı kısımda ilk sözü alan Merkez İlçe Başkanı Nuri Araz ise konuşmasında; Hükümetin iki kararı hakkında görüş bildireceğini söyleyerek birinci olarak “1984 yılında başlayan hain terör örgütünü bitirmek için başlatılan Zeytin dalı harekatına son nefer, son nefes’e kadar destek verdiklerini belirterek, zor dönemlerde kurulan şeker fabrikalarının özelleştirilmesine de karşı olduklarını, kar eden kurumun özelleşmesine, taşımacısından, çalışanına çiftçisinden halkına kadar karşı olunduğunu ve kendilerinin de çalışanlarla beraber olduklarını” dile getirdi.

İyi Partili kadınları tebrik eden Araz, “her gün bir program yapıyorlar, dur durak bilmiyorlar, yorulmuyorlar, kendilerine desteklerimizi esirgemeyeceğiz.” dedi.

İyi Gençlikten de bahseden Nuri Araz, Gençlik Kolları Başkanı Av.Çağatay Dağıstan’ı sahneye çağırarak takdim etti.

Nuri Araz’ın konuşmasının ardından söz alan Mucurlu şair Şair Ali Aydemir şiir okudu.

Oylama sonucu 197 oyun tamamını alan Müfit Göçen teşekkür konuşmasının ardından yönetimiyle birlikte Ahi Evran-ı Veli türbesine geçerek ziyarette bulundular.

Tek listeyle girilen seçimde yönetim kurulu ise şu şekilde oluştu;

KIRŞEHİR İL BAŞKANLIĞI YÖNETİM KURULU ASİL ADAYLARI

1, Yakup Parlak, 2, Erdal Ahat, 3, Tufan Doğan, 4, Alaattin Tatlı, 5, Fatih Tokmak, 6, Nuh Ergin, 7, Şahap İlker Koca, 8, Ali Rıza Kurutlu, 9, Haydar Örnek, 10, Halil İbrahim Kerim Yılmaz, 11, İsmail Çakır, 12, İbrahim Özen, 13, Nuh Eraslan, 14, Mehmet Güzel, 15, Yusuf Deveci, 16, Mehmet Işık, 17, Haydar Uyanık, 18, Aysel Uzun, 19, Fatma Tülin Ünser, 20, Gönül Ercan, 21, Nurhan Badak, 22, Güner Metintürk, 23, Hacer Alaş, 24, Kamer Deveci, 25, Nimet Araz, 26, Habip Acar, 27, Halil Çınar, 28, Yılmaz Aydın, 29, Hakkı Yılmaz, 30, Bünyamin Güner, 31, Hüseyin Bayram, 32, Sibel Göçen

KIRŞEHİR İL DİSİPLİN KURULU ASIL ADAYLARI

1, Ömer Ardıç, 2, Hilmi Öztürk, 3, Abdullah Tuncay, 4, Hüseyin Karaca, 5, Ayşe Göçen, 6, Nazmi Mercimek, 7, Esin Bayram, 8, Feride Şanal, 9, Ahmet Bahadır

ÜST KURUL DELEGE LİSTESİ

1, Müfit Göçen, 2, Nuri Araz 3, Hasan Hüseyin Karaboğaz, 4, Nevriye Karakaya

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN