İkinci El Piyasası ‘’Bedelli’’ İle Canlandı!

23 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
237 defa okundu.
İkinci El Piyasası ‘’Bedelli’’ İle Canlandı!

Bedelli Askerlik ikinci el otomobil piyasasını hareketlendirdi.

İkinci El Piyasası ‘’Bedelli’’ İle Canlandı!

Yüzlerce gencin bedelli askerliğe başvuru yapması beklenirken, 15 bin liralık ücret için şimdiden aracını satılığa çıkaranlar ikinci el piyasasında hareketliliği başlattı. İlimizde otomobil pazarlarında ve internet sitelerinde satılık olan araç sayısının artışı ile birlikte ilimizde ve ülke genelinde de bir hareketlilik olduğu gözlemlendi.

‘’ORTALIK CAYIR CAYIR ARABA KAYNIYOR’’  

Bedelli askerlik ile ilgili haberlerinin peş peşe gelmesinin ardından internette araba satış ilanları da bir anda patladı. 31 Aralık 1993 öncesi doğmuş olanların 15 bin TL karşılığında yararlanacağı bedelli askerlik düzenlemesinin TBMM’ye sunulması, İlimiz Otomobil pazarlarında ve online satış sitelerinde ikinci el oto hareketliliği oluşturdu. Birçok satıcı aracını satıp bedelli askerlik yapmayı düşünüyor. İlanın başlığında bile bunu belirtiyor.

‘BEDELLİ ASKERLİKTEN DOLAYI SATILIK’ BAŞLIĞIYLA ARAÇ VE DEĞERLİ EŞYALARINI SATIŞA ÇIKARMAYA BAŞLADI’’

Galerici Esnaflarının Gazetemize yaptıkları açıklamalarında, ‘’Bedelli askerlik haberlerinin ardından Türkiye’nin önde gelen ikinci el satış sitelerindeki ilânlar artış gösterdi. Askerliğini bedelli olarak yapmak isteyen gençler, ‘bedelli askerlikten dolayı satılık’ başlığıyla araç ve değerli eşyalarını satışa çıkarmaya başladı’’ dedi.

“BEDELLİ ASKERLİK YAPMAK İÇİN NAKİT PARASI BULUNMAYANLAR, ELİNDEKİ ARAÇLARINI ÇIKARTMAK İÇİN İLANLAR VERMEYE BAŞLADI”

İkinci el piyasasında geçtiğimiz aylarda bir durgunluk vardı diyen Esnaflar, ‘’Yaz ayının gelmesi ile biraz hareketlenme olsa da, yine de bir durgunluk vardı. Bedelli askerliğin açıklanması ile birlikte otomobil piyasasında da bir hareketlenme oldu. Bedelli askerlik yapmak için nakit parası bulunmayanlar, elindeki araçlarını çıkartmak için ilanlar vermeye başladı. Satılık araç sayısı bir anda arttı. Bu durum fiyatlara da yansıyabilir. Satılık araba sayısının artması, acil satmak isteyenlerin fiyat düşüşüne geçmesi ile sonuçlanabilir’’

“EKONOMİYE DE OLUMLU OLARAK YANSIYACAK”

‘’Bu hareketlenmenin ekonomiye de olumlu olarak yansıyacağını düşünüyorum. Askerliğini bedelli olarak yapmayı düşünen gençlerimiz araçlarını satışa çıkarttılar. Şu an için fiyatlar normal seviyelerde ancak bedelli başvurularının başlaması ve ödeme tarihinin açıklanması ile birlikte aracını satamayan gençlerin, bir an önce aracı elinden çıkartmak için fiyatları daha da düşürmesini bekliyorum. Böyle bir durum ikinci el piyasasının hareketlenmesine katkı sağlar’’ ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On