İKİNCİ EL CEP TELEFONLARINDA DURGUNLUK 

30 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
409 defa okundu.
İKİNCİ EL CEP TELEFONLARINDA DURGUNLUK 

Geçtiğimiz Yıl Ortalarına Kadar Hareketli Olan sektör Yeni Yılla Birlikte Döviz kurunun yükselmesinden etkilendi

İKİNCİ EL CEP TELEFONLARINDA DURGUNLUK 

Ülkemizde ki Enflasyon nedeniyle, Döviz kurlarının yükselmesi, 2. El Cep Telefonu ve Aksesuar fiyatlarının da artmasına neden oldu. Ekonomik olarak insanlara daha cazip gelen ikinci el telefon alım satımı da Döviz kurunun yükselmesinden etkilendi.

SATAN DA YOK ALAN…

Kış mevsimi ve Ülkede yaşanan enflasyona bağlı sebeplerle 2. El Cep Telefon Alım Satım ve Aksesuar sektöründe yaşanan durgunluk bu işi yapan esnafları zor durumda bıraktı.

  1. El Cep Telefonu piyasasında yaşanan durgunluğu Gazetemiz 40 Arena Ekibine anlatan Cep Telefonu Teknik Servis ve 2. El Alım Satım Aksesuar İşletmecisi Ömer Öncül, “İkinci el telefona talebin azaldığı gibi telefon satanında pek bulunmadığını” söylüyor.

YA YENİLEME GEREKÇESİ İLE YA DA MADDİ SIKINTIDA…

Yaşanan Ekonomik krizin alım gücünü düşürdüğünü anlatan Öncül, Önceden insanlar ya yenileme gerekçesi ile ya da maddi sıkıntıda bir yıl önce aldıkları cep telefonunu satardı. Şimdi satanların sayısında ciddi düşüş var. İkinci el cep telefonu soranların sayısında da ciddi bir düşüş yaşanıyor. Bunun nedeni de, Kış mevsimi olduğu için birde buna ekonomik sıkıntı eklenince bizde işler duruyor. Ülkemizde yaşanan enflasyon durumu birçok sektörde olduğu gibi bizim sektörü de baya etkiledi. Yaşanan bu Ekonomik kriz alım gücünü baya düşürdü. Vatandaşlar telefona harcama yapmak yerine daha çok ihtiyacı olan şeylere yöneliyor. Esnaf olarak deyim yerindeyse kan ağlıyoruz”

DOLAR KURU YÜKSELİNCE…

11 yıl Telefon Sektörü içerisinde olduğunu belirten Öncül, “Biz aksesuarları Dolar Kuruyla aldığımız için 2018 yılına girdikten itibaren ister istemez zam geldi. Dolar kuru yükselince otomatikman Elektronik eşyaya da zam geliyor.

“TELEFON ALIŞVERİŞLERİNİ ŞU DÖNEMDE BEKLETİYORLAR”

Öncül, ‘’İkinci el piyasasında şu anda bir düşüş var. Telefonlara gelen zamlar, halkın, tedirginliğine yol açıyor. Bu nedenle insanlar, telefon alışverişlerini şu dönemde bekletiyorlar. Doların düşmesini bekleyen çok fazla kişi var. Döviz kurlarının düşmesiyle ikinci el telefon alışverişlerinin de artmasını bekliyoruz’’ yorumunu yaptı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On