İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE HAYIR SAHİPLERİNİ BELEDİYE BULUŞTURUYOR

16 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
365 defa okundu.
İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE HAYIR SAHİPLERİNİ BELEDİYE BULUŞTURUYOR

HAYIR EVİ İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE HAYIRSEVERLERİ BİR ARAYA GETİRİYOR. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Belediyenin Girişimleri İle Hayır Sahipleri İle İhtiyaç Sahipleri Hayır Evinde Buluşuyor

Belediyenin girişimleri ile hayır sahipleri ile ihtiyaç sahipleri hayır evinde buluşuyor.
‘Elinize İmkan Geçince Cömert Davranın’ sloganı ile hareket ederek sosyal belediyeciliğin gereğinin yapıldığını ifade eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ihtiyaç sahipleri ile hayır sahiplerini hayır evi vasıtası ile bir araya getirdiklerini söyledi.
Hayır evi vasıtası ile günlük 4 bin ekmeğin ihtiyaç sahipleri ile buluştuğunu belirten Belediye Başkanı Bahçeci, “Randevu sistemi ile ihtiyaç sahibi 30’un üzerinde ailenin ihtiyaçları karşılanıyor. Ramazan ayının gelmesi ve manevi hazzın da yükselmesi sonrası hayır evi faaliyetlerine aralıksız şekilde devam etmekte.

Mobilya, elektronik eşya, beyaz eşyalar gibi yardımlar hayırsever vatandaşlardan alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Alfabetik olarak belirlenen mahallelerde ihtiyaç sahiplerine yardımlar yapılıyor.

Ayrıca engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri bir nebze kaldırabilmek için tekerlekli sandalye yardımı da yapılan Hayır Evi’nde, aylık ortalama 50-80 arasında değişen yeni talep ve müracaatlar doğrultusunda komisyon tarafından yapılan incelemeler sonrasında uygun görülen ihtiyaç sahipleri listeye ekleniyor.

Yaşlı, hasta ve özürlü vatandaşların ihtiyaçları ise evlerine kadar götürülüp, Hayır Evi yetkililerince teslim ediliyor. Bizler Peygamber Efendimiz bir Hadisi Şerifinde belirttiği “Veren el alan elden üstündür “ düsturuyla çalışan bir belediyeyiz. Bizler sahip olduğumuz zenginlikleri paylaşarak mutlu oluyoruz.

Hayır Evimiz, açıldığı günden beri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı sevindirmeye devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine ulaşma, onları sevindirme noktasında hayır evimiz çok titiz bir şekilde çalışarak hizmet vermeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız belirlenip, onların ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar yapılıyor.” diye konuştu.
Atatürk Caddesi üzerinde yer alan hayır evi sorumlusu Hikmet Kılıç ise “Bizlere başvuran yardıma muhtaç kişiler için başvuru formu veriyoruz. Yapılan başvuruları hazırlanan sosyal inceleme raporu ile kontrol ederek yardıma hazır hale getiriyoruz. Kurumumuz kesinlikle sınıf ayrımı gözetmez.

Bizlerde kayıtları düzenli şekilde güncelleme yapıyoruz. Gıda masrafları belediye bütçesi ile karşılanıyor. Hayır yapmak önemli bir konu, ramazan ayı da manen yardımların yapıldığı önemli aylardan bir tanesi farkındalığı arttırmak için yapmış olduğumuz çalışmalarımız var. Elimizde bin 874 dosya var.

Günlük de 4 bin ekmek dağıtımı yapıyoruz. Şehrimizin ihtiyaç sahipleri kadar ilimizde misafir olan mültecilerde var. Hayır sever insanımızın hayırları öncesinde bizlerden bilgi almaları ve yardımlarına destek almalarını da isteriz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On