‘İHRACATA BİR ADIM PROJESİ’

29 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
354 defa okundu.
‘İHRACATA BİR ADIM PROJESİ’

 

ababKırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu:‘İhracata Bir Adım’ Projemiz, İlimizin İhracat Anlamındaki Gelişimine Çok Büyük Bir Katkı Sunacaktır.’’

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Ahiler Kalkınma Ajansı 2016 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde onaylanan ‘İhracata Bir Adım’ Projesi hakkında açıklama yaptı. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı açıklamada: ’’Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak, yöremizde faaliyet gösteren ihracata dönük ve ihracat yapmak isteyen firmalarımızın; kapasitelerini arttırmak, gerekli farkındalığı yaratmak, ulusal ihracat desteklerinden daha fazla yararlanmalarını sağlamak için gerekli projeleri hazırlamayı, desteklemeyi, uygulamayı stratejik bir öncelik olarak görüyoruz. Daha önce AHİKA 2014 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde yürütülen ‘Adım Adım İhracat’ Projesi çerçevesinde 30 KOBİ’mize ihracat konusunda çeşitli seminerler ve eğitimler verilmişti. Bu sayede Ticaret ve Sanayi Odası olarak oluşturduğumuz modelin Farkındalık Yaratma, İhracat Kapasitesi Araştırma ve Değerlendirme aşamalarını gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

Oluşturduğumuz modelin son iki aşaması olan Kapasite Geliştirme Eğitim ve Uygulama Danışmanlık faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla yürüteceğimiz ‘İhracata Bir Adım’ Projemiz, Ahiler Kalkınma Ajansı 2016 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde onaylanmıştır.

Bu projemizle yöremizde ihracat yapan ve ihracat yapma potansiyeline sahip olan firmalarımıza yönelik olarak Uygulamalı Pazar Araştırması desteği vereceğiz. Yani bu projeyle söz konusu firmalarımıza yönelik olarak bir nevi ‘İhracat Koçluğu’ yapacağız.

‘İhracata Bir Adım’ Projemiz, ilimizin ihracat anlamındaki gelişimine çok büyük bir katkı sunacaktır.’’ dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN