İhmalkârlık Faciaya Davetiye Çıkarıyor

24 Şubat 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
218 defa okundu.
İhmalkârlık Faciaya Davetiye Çıkarıyor

Kırşehir’in bir ucundan diğer ucuna giden Kılıçözü çayı birçok mahalleden geçiyor. Derenin geçtiği bazı  parklar ve oturma bankları yanı sıra korkuluklar da bulunuyor. Ancak Aşıkpaşa Kapalı spor salonu yanında akan derede korkuluk olmaması, birçok vatandaşın ve öğrencilerin okula giderken kullandığı yolda faciaya davetiye çıkarıyor. Diğer yerlerde korumalık demirler bulunurken Aşıkpaşa Kapalı spor salonu yanından akan dereye korkuluk yapılmamış.

Vatandaşların canı tehlikede

Derenin her tarafının korkulukla çevrili olması gerekirken Nasuh Dede Mahallesinde ise bu tam tersidir. Derenin geçtiği birçok noktada oturma bankları, ışıklandırma sistemleri ve parklar bulunurken orada korkuluk demirleri bulunmuyor. Bu nedenle de mahalledeki çocukların dere kenarında oyun oynaması ve oradan geçen vatandaşların dereye düşme riski artıyor.

Derede ışıklandırma sistemi olmadığından gece karanlığa gömülen derenin etrafının bir an önce ışıklandırma sistemlerinin kurulmasını  isteyen vatandaşlar “Bizler akşamları burada gezemiyoruz. Hem koruma demirlikler yok, hem de ışıklandırma sistemleri yok. Ondan dolayı burası geceleri karanlığa gömülüyor.” dedi.

Dere ölüme davetiye çıkarıyor

Yetkililerin görmediği ya da görmezden geldiği derenin etrafı adeta ölüme davetiye çıkarıyor. Çevrenin korumalık demirlerle çevrili olması gerekirken etrafının boş bırakılması, vatandaşların dereye düşmesi ile ölümlü kazalara neden olabilecek durumda. Daha çok dere çevresinde oynayan çocukların canlarının tehlikede olduğu dere çevresi, bir an önce korkuluklarla çevrilmesi gerekiyor. Mahalle sakinleri, dere kenarında çocuklarının oynamasına izin vermediklerini ve korkuluk olmadığı için ufak bir kayma sonucu çocukların dereye düşme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Yetkililerin görmeleri gerekiyor

Vatandaşlar, derenin durumuna tepki göstererek kendi mahallelerinin sınırları içerisinden geçen derenin etrafında korumalık demirlerin yapılmasını istedi. Yetkililerin bu tür yerleri görmediklerini belirten mahalleliler, bu tehlikeli durumun gözden kaçırılmaması gerektiğini belirterek, “Ufak bir ihmal büyük kazalara neden olabilir. Derenin az ilerisindeki kısımda korkuluklar bulunuyor ancak bizim mahalle tarafında neden bulunmuyor. Yetkililerin en yakın zamanda görmeleri ve gereken çalışmaların yapılmasını istiyoruz.” diye ifade etti.  

40 Arena Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On