İhale Tamamlandı

26 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1369 defa okundu.

yol-harita

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kırşehir’den geçecek olan Ankara-Niğde Otoyolu’nun ihale sürecinin tamamlandığını belirtti.

Karayolları Bölge Müdürleri Toplantısı’na katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kırşehir’den geçecek olan Ankara-Niğde Otoyolu’nun ihale sürecinin tamamlandığını belirtti. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 11 yıl 10 ay sürecek projenin ERG ve Seza İnşaat tarafından yapılacağını açıkladı. Proje güzergahı yakınında Kırşehir, Aksaray, Nevşehir ve Niğde gibi kent merkezleri yoldan faydalanacak.

Kırşehir’in de yararlanacağı 275 kilometre uzunluğundaki otoyol artı 55 kilometre bağlantı yolunu oluşturan Ankara-Niğde Otoyolu’nu ERG ve Seza inşaat yapacak. Bakan Arslan, ihalenin sonucunu açıklarken, “275 kilometre otoyol artı 55 kilometre bağlantı yolunu oluşturan ihalenin 11 yıl, 10 ay, 17 gün, 3 yıl yapım süresi dahil olmak üzere teklifi veren ERG ve Seza’ya bugün itibarıyla teknik ve mali incelemeler tamamlandı. Herhangi bir sıkıntı olmadığı görüldü ve ihalenin verilmesi bugün itibarıyla kararlaştırıldı, hayırlı uğurlu olsun inşallah.

Amacımız ülkemizi hedeflerine eriştirmek. İnsanımızın yaşam konforunu arttırmak, insanımızın erişimini, ulaşımını kolaylaştırmak. Ancak bunu yaparken ülkenin kalkınmasının da bunların bir başka olmazsa olmazı olduğunu unutmadan ekonominin büyümesinin, ticaretin büyümesinin, ülkenin gelişmesinin olmazsa olmazının ulaşım ve erişimi kolaylaştırmak olduğunu da unutmamak gerekiyor. Doğu ile Batı arasında, Avrupa ile Asya arasında, Balkanlarla Kafkasya, Kafkasya ile Orta Doğu arasında köprü konumundayız. Bu köprünün hakkını vermemiz gerekir.        İnşallah yıl sonunda 640 personel daha almayı planlıyoruz.

Karayolları Genel Müdürlüğünde yapılan ihalede, Komisyon Başkanı ve Karayolları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tutaş, Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Niğde-Pozantı kesiminin tamamlanarak hizmete açıldığını anımsattı. Ankara-Niğde Otoyolu Projesi’nin, Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle yapılacağını belirten Tutaş, şunları kaydetti: “Bugün ihalesini yapacağımız Ankara-Niğde Otoyolu, Edirne’den başlayıp İstanbul’dan geçen ve devamında Bolu-Ankara-Pozantı üzerinden Adana ve Gaziantep’e ulaşarak Şanlıurfa’da tamamlanan ve ileride yapılması planlanan Şanlıurfa-Habur kesimini de kapsayan TEM Otoyolu’nun henüz yapımına başlanmamış bölümünü oluşturmaktadır.
Proje güzergahı yakınında Kırşehir, Aksaray, Nevşehir ve Niğde gibi kent merkezlerinin yanı sıra Tuz Gölü ve Kapadokya gibi önemli turizm merkezleri yer almaktadır. Bu kesimin tamamlanmasıyla güneydeki turizm ve ticari bölgelere güvenli ve konforlu karayolu ulaşımı sağlanarak, Edirne’den Şanlıurfa’ya kadar devam eden TEM Otoyolu’nun kesintisi ortadan kalkacaktır.”

HABER MERKEZİ

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN