İÇSEL DİSİPLİNİ SAĞLAMAK

7 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
783 defa okundu.
İÇSEL DİSİPLİNİ SAĞLAMAK

mustafa kılınç resim

ANTHONY ROBBİNS DİYOR Kİ;

“Tembel insan yoktur. Sadece kendine esin kaynağı oluşturacak kadar güçlü esin kaynağı olmayan insanlar vardır.”

Yıllarca önce Amerika’nın Mississippi Nehrin de, nehrin bir yakasından ötesine yolcu taşıyarak geçimini sağlayan yaşlı bir kayıkçı, kayığında ki küreklerden birine “İNANÇ” diğerine “ÇALIŞMAK” yazmış. Bunun sebebi sorulduğunda, kayıkçı derin bir nefes almış ve;

İçsel disiplinimizi sağlamak; başarılarımız için gerekli olan disiplindir. Yaptığımız ve yapmak zorunda olduğumuz işleri iki şekilde yaparız. Ya onları siz yaparsınız ya da işler kendilerini size yaptırırlar. Zor da olsa işinizi zevkle yapmak istiyorsanız, yapan siz olmalısınız.

İdrak etmek iradeli olmanın temelidir. Kendiniz için belirlediğiniz doğruların, olması gereken doğrularla çatışması halinde ortada bir sorun var demektir. Yapmanız gerekenlerle yaptıklarınız arasında bir uçurum varsa, önce iç disiplinimizi geliştirmemiz gerekliliği sinyalleri çalıyor demektir.

Sorumluluk almaktan kaçıyorsanız, konsantre olamıyorsanız, kaygılarınız sizi kontrolleri altına alıyorsa, yaptığınız işi sevmiyorsanız, kendinize güven eksikliği yaşıyorsanız, sürekli olumsuz düşüncelerin bombardımanı altındaysanız, genellikle işler sıkışıklığa geldiğinde harekete geçiyorsanız “iç disiplininiz” ile ilgilenmeniz gerekir. İçsel anlamda disiplini güçlü hale getirmek için bütünlük oluşturmanız gerekir.

“İşletmelerde her zaman ön cephe çalışanları kaldırıma yasladığınız kulaklarınızdır. Onlara değer verin.”

Mustafa Kılınç

Eğer bir şeyi başarmak istiyorsak, o şeyle ilgili gerçek anlamda bir isteğiniz ve sebebiniz olmalıdır. Sebeplerimiz bizim güçlü hale gelmemize yardımcı olurlar.

  • Planımız yoksa işlemlerimizle ilgili sonuç alma zamanımız belirsiz demektir. Belirsizlik başarının zehridir.
  • Davranışlarınızı değiştirmek için duygularınızı, duygularınızı değiştirmek için düşüncelerinizi, düşüncelerinizi değiştirmek için durumunuzu değiştirin. Bunları yaptığınızda mutluluğu garanti etmiş olursunuz.(Mutluluğun Formülü)

Başarılı olmak, başarının hazzını yaşamak için lütfen ısrar etmeyi öğrenin ve ısrarcı olun. Çevrenizde başarılarını takdir ettiğiniz insanları örnek alın ve davranışlarını inceleyin. Kendinizi duygusal açıdan güçlendirmek istiyorsanız, sadece ve sadece kendinizle yarışın.

Kendi gelişim ve değişim ve başarılarınızla yarışın. Böylece kıskançlık duygularından uzak olur ve kendinizi tam olarak başarının hazzına odaklarsınız. Sadece ve sadece şimdiye “an” a odaklanın. “An” ın tadını çıkarın. “An” da yapmanız gerekenleri yapın. Böylece zihninizin sizi daha çok motive ettiğini ve geliştirdiğini göreceksiniz.

“Yaşam da hiçbir şey fikir üretmek kadar heyecanlı değildir.”

Mustafa Kılınç

Kendinizin ısrar yeteneğini geliştirin. Eğer ısrar yeteneğiniz yeteri kadar gelişmezse o zaman onun üzerine bina inşa etme şansınız olmaz. Çünkü güvenli ve sağlam olmaz. Her an en küçük sarsıntı da yıkılır. Alt yapıya esir olmak istemezsiniz, öyle değil mi? Başarının hazzı için alt yapınızı, ısrar yeteneğinizi üst boyuta getirin. Harika sonuçların sizi beklediğini görün. Bunu hak ediyorsunuz ve buna hakkınız var.

LOU HOLTZ DİYOR Kİ;

“Yetenek, neyi yapabildiğinizdir. Motivasyon, yapmanızı sağlayandır. Tavır ise ne kadar iyi yapacağınızı belirler.”

…….derin nefesin sonunda kayıkçı;

“Nehri karşıdan karşıya geçmek için iki küreğe de ihtiyaç var. Çalışmaksızın inanç ve inançsız çalışmak sizi bir dairede döndürür durur. Hayat yoluna tek kürekle çıkmakta nehri tek kürekle geçmekten farksızdır. Hiçbir yere gidemezsiniz” demiş.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On