İÇİNDEKİ GÜCÜ KEŞFET

13 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
952 defa okundu.
İÇİNDEKİ GÜCÜ KEŞFET

 

  İÇİNDEKİ GÜCÜ KEŞFET

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İÇİN SONUÇ ODAKLI STRATEJİLERmustafa kılınç resim

ADAYLARIN SATRANÇ DİZİLİMİ

Siyasi Parti Genel Başkanları 2015 Seçim listelerinde Seçim Beyannamelerine ilişkin adayları karşılıklı olarak vitrine koydu. Bunu sözde oradaki Milletvekili sayılarını korumak ya da oy oranını artırmayı düşünerek yaptılar. Oysaki bunun hiçbir garantisi olmadığı gibi bekledikleri sonuçları da alamayacaklar. Çünkü insanların beyni kıyaslama yaparak karar verir. Kıyaslama sonucunda 3 grup seçmenden “duygusal seçmenler” tutarlı davranış kalıbı sergileyemezler.

OLUMSUZ KELİME KULLANIMI TUTKU ACİZLİĞİ

Siyaset sürekli kendini yenileyen ve büyük amaçların peşinden koşan liderliği gerektirir. Adaylar Siyasi Partilerinin belirlemiş oldukları olumsuzluk suçlama ve rakiplerini seçmene çağrıştıracak sloganlardan uzak kalmalıdır.

“Savunma yaparak puan alamazsınız saldırıya geçin”

Adayların seçim sürecinde sadece savunma yapmaları sonuç getirmez. Görsel, işitsel ve dokunsal seçmene uygun olarak eyleme geçmeleri esastır.

TUTKU YOKSUNU, KONFOR ALANINA GİRMİŞ ADAYLAR

Siyasi Partilerin aday listelerine baktığımızda tutku ve coşkusu olmayan seçilerek bölgeye yazılmış, oturarak başarıya ulaşan adayların yer aldığını görüyoruz. Bu gruba giren adayların seçmenle ilgisi ve çalışması yoktur. Bunlar için önemli olan konfor alanlarını korumaktır.

“Küçük noktalar büyük farklılıkların oluşumuna hizmet eder.”

Mustafa KILINÇ

Adaylar seçim sürecinde “sürekli olarak” kendilerini harekete geçiren, motive eden, inanç kalıpları oluşturmalıdır.

“STRATEJİ, SLOGAN” TEK BAŞINA HİÇ BİR ŞEYDİR

2015 genel seçimlerinde siyasi partilere baktığımızda; reklam, slogan ve strateji belirleme için profesyonel gruplarla çalıştığını görüyoruz.

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN