‘İçinde Parklar Olan Şehirler Gördüm Ama Parkın İçinde Şehri İlk Kez Görüyorum’

17 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
825 defa okundu.
‘İçinde Parklar Olan Şehirler Gördüm Ama Parkın İçinde Şehri İlk Kez Görüyorum’

AS-ÇED Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bağ;

‘İçinde Parklar Olan Şehirler Gördüm Ama Parkın İçinde Şehri İlk Kez Görüyorum’

Kırşehir’in çok değil 10 yıl içindeki görünürlülüğündeki fark; Ekoloji ve Kültürel bakışla ‘Yaşanabilir Şehir’ yaratan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi STK gözüyle değerlendirdik” diyen AS-ÇED Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bağ, “2004 yılından, 2014 yılına kadar, başka isim altında Topluma Hizmet Uygulaması çalışmaları yapan derneğimiz; Yerelde, Ulusalda ve Uluslararası arenalarda Etkinlik ve faaliyetlerine ara vermeden sürdürmektedir. AS-ÇED Yönetim Kurulu Başkanı Bağ, “Uzun soluklu bir takvim bağlamında yapmış olduğumuz çalışmalarla, şehrimizi ve ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil ettik. Bugüne kadar yapmış olduğumuz faaliyetlerde rekor sayılabilecek faaliyet ve etkinliklere yönetim kurulu üyelerimizle imza atmaktan büyük onur duyduk”

‘YAŞANABİLİR ŞEHİR’ YARATAN, BELEDİYE BAŞKANI YAŞAR BAHÇECİ’Yİ STK GÖZÜYLE DEĞERLENDİRDİK”

“Yapılan bu açıklama kuruluşumuzun herhangi bir siyasi görüşü desteklediği anlamında olmayıp objektif bu değerlendirmeyi, ‘Sosyal Sorumluluk’ anlayışı içinde kamuoyu ile paylaşma düşüncesidir. Kent estetiğine yönelik çalışmalarla ‘Yaşanabilir Şehir’ yaratarak, Şehirlerarası yol, Cadde ve Sokaklarda yeni yaşam alanları ekleyerek öne çıkan çalışmaları, AS-ÇED Yönetim Kurulu Üyeleri açıklama yapmayı görev saymıştır. Alman edebiyatçı Goethe, Kiev (Ukrayna) için şöyle demiş. ‘İçinde parklar olan şehirler gördüm ama parkın içinde şehri ilk kez görüyorum’… Kırşehir’in çok değil 10 yıl içindeki görünürlülüğündeki fark; Ekoloji ve Kültürel bakışla ‘Yaşanabilir Şehir’ yaratan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi STK gözüyle değerlendirdik”

ÇEVRESEL ETKİ YARATMA.

“Sürdürülebilir bir yaşam için tüketim alışkanlıklarını çağdaş normlara taşımak, bilinçli tüketici ve çevresel duyarlılığı artırma amaçlı ‘Geri Dönüşüm’ projesini kent genelinde yaygınlaştırdı. Çevre Bilincinin geliştirilmesine yönelik olarak merkez okullarda uygulamalı çevre eğitimleri yapıldı. Doğal Kaynakların yaşanabilir ve sürdürülebilir şekilde korunması için doğal ve ekolojik dengeyi bozmayacak şekilde her türlü atık ve artıkların (Evsel, Hayvansal, Tıbbı, Sanayi, Endüstriyel) çevreye zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı bir biçimde ve zamanı içinde yerinden alınarak, alıcı ortama (Ayrıştırma ve Arıtma) verilmesi. ‘Geri Dönüşüme’ kazandırıldığı değerlendirilmiştir. Atıkların, düzenli depolanmaması, taşınması, uzaklaştırılması ve benzeri faaliyetlerin yasaklanması, denetimi, çevreyi olumsuz yönde etkileyebilecek olan tüketim maddelerinin idaresini denetim etkisiyle, bir disiplin altına alınmış. Havada, Suda ve Toprakta kalıcı etki gösteren kirleticilerin, Hayvan ve bitki nesillerini doğal zenginlikleri ve ekolojik dengeyi bozmaması yönünde gerekli önlemlerin alındığı düşünülmektedir”

“KIRŞEHİR NÜFUS YOĞUNLUĞUNA GÖRE 50 YIL HEDEFLENEREK YENİLENMİŞTİR”!

“Kentsel yaşamın konfor ve sağlıklı donatılara sahip olması, yerine getirilmesi için gerekli olan araç, gereçler, teknik alt yapı, Kırşehir nüfus yoğunluğuna göre 50 yıl hedeflenerek yenilenmiştir. EKO Sisteme en büyük katkı olarak değerlendirdiğimiz, Kanalizasyon ağının yenilenmesi ve tamamlanması. İçme suyu şebeke hattının yenilenmesi şebeke ağında yıllarca kullanılan ‘Aspes’ boruların değiştirilmiş olması, su kaybının asgariye indirilmesi yaşam koşullarının üst seviyeye çekilmesi olarak değerlendirildi. Kentsel yaşamda, çağdaş yaşamın ve çağdaş şehirlerin, şehir içi Bisiklet ulaşım ağı kentin değişim yüzünü göstermektedir. Kent estetiğine yakışır, Cadde ve kaldırımları kimlikli ağaçlarla bulvara dönüştürülmesinin, ötesinde bu alanların süs bitkileriyle donatılmış olması, bakım ve idamesi için çok iyi bir planlama ve denetim sürdürülerek başarılı bir eğrinin sahibi olarak değerlendirilmiştir. Büyük bir hızla artan nüfus, gelişen sanayi ve teknolojideki ilerlemeler sonucunda insanların doğal çevresi üzerindeki etkilerinin giderek artması ve buna bağlı olarak doğal kaynakların hızla tükenmesi geri dönüşüm ve çevre konusu Kırşehir Belediye başkanı Yaşar Bahçeci’nin önceliğinde yer aldığı gözlenmiştir. Hızlı değişime ayak uyduracak gerekli önlem ve tedbirlerin şehrimiz için alındığı düşünülmektedir”

EKOLOJİ VE KÜLTÜREL BAKIŞLA ‘YAŞANABİLİR ŞEHİR’ YARATAN, BELEDİYE BAŞKANI BAHÇECİ, STK GÖZÜYLE DEĞERLENDİRİLDİ

“Sağlıklı bir yaşamı amaçlayan kentsel çalışmaların önde olanların halkın istifade edebileceği, dinleneceği görsel güzelliklerin yanı sıra, modern peyzajı ile göz dolduran mahalle ve kent içi parklar (Kent park, Güzler Parkı, Gazi parkı ve diğer parklar) Toplumsal bir ihtiyaç olan çağdaş dinlenme merkezleri olarak değerlendirilmektedir. Bir şehrin kalitesini, yaşanabilirliliğini belirleyen en önemli etkenlerden olan ‘Toplu Taşıma’ hizmetleridir ki; çağdaşlığın özelliklerinden olan bu sisteme Kırşehir bu dönem içinde sahip olmuştur. Kültürel bazda öne çıkan ‘Kültür Merkezi’ Kültürel etkilerde öne çıkmış bir şehri yaratan Belediye başkanı, rol model olarak Belediye Başkanı Bahçeci’ye başarılı çalışmalarından dolayı STK olarak kutluyoruz”

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN