İÇİN İÇİN NEDEN BAŞKALARININ BAŞARISIZ OLMASINI İSTİYORUM?

25 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
568 defa okundu.
İÇİN İÇİN NEDEN BAŞKALARININ BAŞARISIZ OLMASINI İSTİYORUM?

mustafa kılınç resimO benim en iyi arkadaşım; ama sevgilisinin onu terk ettiğini öğrendiğim zaman bundan mutlu oluyorum. Böyle düşündüğüm için biraz suçluluk duyuyorum ama elimde değil. İflas eden zenginleri, yürümeyen ilişkileri duymak beni mutlu ediyor

Zaman zaman hepimiz kıskanırız ama siz başkalarının hatasından zevk alıyorsunuz. İnsanları rahatsız etmek için özel bir çaba harcamamakla beraber başlarına kötü bir şey geldiğinde bundan memnuniyet duyuyorsunuz.

Başkalarının başına kötü olaylar geldiğinde kendi hayatınız için mutlu oluyorsunuz. Herkesle rekabet içindesiniz. Çünkü başarınızı başkalarının başarılarıyla kıyaslıyorsunuz. Başka birinin hatası sizin için başarı demek.

Hayattaki yerinizi görerek mutlu olmak istediğinizde sizden daha kötü durumdaki insanlara bakıyorsunuz. Çevrenizdeki in-sanlardan daha iyi durumda olduğunuz sürece çok çalışmanıza gerek yok. Okyanustaki küçük balık olmaktansa denizdeki büyük balık olmayı tercih ediyorsunuz. Bu yüzden etrafınızda hep daha kötü durumda olan insanlar arıyorsunuz; böylece kendinizi ne kadar harika işler çıkarttığınıza ikna edebiliyorsunuz.

Dünyayı herkesin rekabet içinde olduğu bir yer olarak görüyorsunuz. Size göre dünyada belli miktarda şans ve şanssızlık var. Herkesin her istediğinin olmasının mümkün olamayacağına inanıyorsunuz: Ortalamalar kanunu der ki iyi şans herkese yetecek kadar çok değildir. Başka insanlar başarısız olduğunda, sizin için başarılı olma olasılığının arttığını düşünürsünüz. Birinin başına kötü bir şey geldiğinde, farkında olmadan rahatlarsınız, çünkü ortalamalar kanununun kurbanı olmadığınızı düşünürsünüz.

Sizi heyecanlandıracak amaçlar edinin ve tutkuyla bunların peşine düşün. Başka insanları kıskanmanız kendi hayatınızın tatmin edici olmadığını gösterir. İnsanların çabalarının karşılığını aldıklarını görmek sizin başarılı olmadığımızı ve bu konuda yeterince çaba göstermediğinizi hatırlatır.

Hangi alanda çalışıyorsunuz? Yaptığınız iş ya da kariyerin iz sizi tatmin ediyor mu? Hem kişisel hem de mesleki yönden kendinizi geliştirme şansınız var mı? Başkalarının hayatında olumlu değişiklikler yapma imkanınız var mı? Gün içinde neler yapıyorsunuz? Bu sorulara hemen şimdi cevap verin. Daha sonra, başarılı olmanızın kesin olduğuna inanarak hayatta başarmak istediğiniz her şeyi yazın. Hangi kariyer sizi tatmin eder? Çevrenizde nasıl insanların olmasını istersiniz? Nerede yaşamak istersiniz? Mümkün olduğu kadar büyük düşünün.

MUSTAFA KILINÇ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On