İÇİLEBİLİR SUYA KAVUŞUYORUZ

10 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
223 defa okundu.
İÇİLEBİLİR SUYA KAVUŞUYORUZ

thumbnail_19-02-2016-ankara-cad-su-isale-hatti-calismasi-6Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Halkımıza İçilebilir Sağlıklı Su Sunmak İçin Çalışmalarımız Hızla Devam Ediyor.”

Kırşehir Belediyesi İçme suyu çalışmalarına devam ediyor. Kırşehir halkının sağlıklı suya kavuşması için başlatılan çalışmaların yüzde 98’i tamamlandı.   Kırşehir’in sağlıklı ve temiz içme suyuna kavuşacağını belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Çalışmalar kapsamında su şebekesinde insan sağlığına zararlı olan yaklaşık 30-40 yıllık asbest boruları, polietilen tipi borularla değiştirilmeye devam ediyor. Şehrimizin altyapı geleceği için planladığımız projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Sağlam altyapıya kavuşmayan bölge kalmaması için büyük efor sarf ediyoruz. Su kaçaklarının sıfırlanması, şebekede su kalitesinin iyileştirilmesi ve tam otomasyon kullanılarak verimli su yönetiminin sağlanması hedeflenen proje kapsamında ekipler bu bölgeye çeşitli çaplarda içme suyu şebeke borusu değişimi yaptı. Avrupa ve dünya standartlarının gerektirdiği malzeme ve tasarım ilkelerinin uygulanmakta olduğu, iş güvenliği ve çevre tedbirleri açısından yasal şartların üzerinde en yüksek teknik uygulamaların takip ediliyor.

Halkımıza içilebilir sağlıklı su sunmak için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu projedeki hedefimiz halkımıza sağlıklı su sunmaktır. Çalışmalarımız sayesinde musluk suyumuz; hem sağlıklı, hem de güvenle içilebilir olacaktır. Kırşehir halkının çalışmalardan en az düzeyde etkilenmesi için trafik, çevre ve iş güvenliği açısından tedbirlerin uygulamaya koyduk, projemiz tamamlandığında hemşerilerimiz içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyunda hiçbir sorun yaşamayacaklar. “ dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN