İç Anadolu Bölgesinin En Değerli Takla Güvercinleri

22 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
694 defa okundu.
İç Anadolu Bölgesinin En Değerli Takla Güvercinleri

Kırşehir’de Taklacı Güvercinlere Olan İlgisi İle Bilinen Ali Beyazıt, Yıllardır Evinin Önünde 20’ye Yakın Güvercin Besliyor

İç Anadolu Bölgesinin En Değerli Takla Güvercinleri

Kırşehir Belediyesi Personellerinden olan Ali Beyazıt’ın yıllardır evinin önünde beslediği, İç Anadolu Bölgesinin en iyi Takla Güvercinleri, Türkiye’nin dört bir yanından ilgi görüyor. İlkokul çağlarında kuşlara olan ilgisiyle bilinen Beyazıt, Beslemiş olduğu Takla Güvercinlerinin, Vefat eden Amcasının oğlundan kendisine yadigâr kaldığını belirtiyor.

22 YILLIK GEÇMİŞİ OLAN TAKLA GÜVERCİNLERİ

Kuşlarının asil ve iyi cinsler olduğunu söyleyen Beyazıt, “Taklacı Güvercinlerimizi Amcamın Oğlu almış ve vefat etikten sonra güvercinleri bize kaldı. Ama sayısı azdı ben zamanla güvercine olan ilgim çok olduğu için bana kalan güvercinlerin yanına takla güvercinleri alarak sayılarını artırdım. Bakmış olduğum Güvercinlerin yaklaşık 22 yıllık bir geçmişi var. Kuşlarımız üremiyor ama asil olarak bilinen Kuş Türü olduğundan çevrede ki vatandaşlar tarafından oldukça ilgi görüyor”

“5 GÜVERCİNLE BAŞLADIM”

Güvercinlere olan ilgisinin çok küçük yaşta başladığını söyleyen Beyazıt, “İlkokuldan beri ben bu güvercinlere bakıyorum. 5 güvercinle başladım sonra sayısı her geçen gün arttı. Ben bir nevi manevi değeri olduğu için besliyorum. Bende manevi değeri çok fazla. Kırşehir’in çoğu bu kuşları tanır”

“YURT DIŞINDAN GELİP İSTEYENLER OLUYOR”

Beyazıt, “Kuşlar maddi olarak da baya bir değeri olan kuşlar. Bunun nedeni de zamanın da güzel oynamaları. Kuşçular bilir ama Oyun kuşundaki bütün özellikler bizim kuşlarda olması nedeniyle çok değerli olan kuşlar. Benden bu kuşları görüp isteyen çok oluyor. Hatta yurt dışından gelenler bile görüp istiyor ama alıştığım için kimseye vermiyorum”

KUŞUN DEĞERİ 10-15 BİN TL ARASINDA

Güvercin beslemenin sevdalısı ve Gönüllüsü olduğunu belirten Beyazıt, “Bu işe saygı duyuyoruz. Hayvanlarımıza ilgi gösteriyoruz ve emek veriyoruz. Bu da bizim hobimiz. Güvercinler bizim her şeyimiz”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On