İbrahim Tatlıses’in İkizi Gazetemizi Ziyaret Etti

17 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
572 defa okundu.
İbrahim Tatlıses’in İkizi Gazetemizi Ziyaret Etti

İbrahim Tatlıses’e Benzerliği İle Dikkat Çeken İnşaat İşçisi Müştak Avcı, Gazetemizi ziyaret etti.

İbrahim Tatlıses’in İkizi Gazetemizi Ziyaret Etti

4 yıl önce İnşaatta çektiği video ile son günlerde sosyal medya da İbrahim Tatlıses’e olan benzerliğiyle yankılanan Irak Türkmen’i Müştak Avcı, Gazetemizi ziyaret etti.

Irak’ta İşid saldırısı sonucu 4 yıl önce Ankara’ya yerleşen ve Irak’tan Kırşehir’e gelen arkadaşlarını ziyaret eden aynı zaman da sesiyle ve görünüşüyle de İbrahim Tatlıses’e olan benzerliğiyle tüm sosyal medya da görsel ve basılı yayında yer bulan Türkmen Müştak Avcı, Gazetemizi ziyaret ederek Gazetemiz Editörü Sümeyye Şahin’e özel röportaj verdi.

İBRAHİM TATLISES’E BENZERLİĞİYLE BİLİNEN AVCI GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ

Türkiye’ye ilk geldiği yıllarda İnşaatta çalışarak evinin geçimini sağlayan, inşaatta çalıştığı sırada çay molasında şarkı söyleyerek arkadaşları tarafından video kayıt altına alınan Irak Türkmen’i Avcı, çektiği bu video ile hayatı şekillendi.

HERŞEY O VİDEO İLE BAŞLADI

Geçtiğimiz günlerde Haluk Levent’in gündeme getirdiği sosyal medyada paylaşım rekorları kıran ve İbrahim Tatlıses’e benzerliği ile dikkat çeken Türkmen inşaat işçisi Avcı, imparatora hayranlığını dile getirdi.

SES YARIŞMALARINDA ŞANS BULAMADIĞINI DİLE GETİRDİ

Türkiye’de oturum izni olmak istediğini söyleyen Müştak Avcı, ses yarışmalarına birçok kez katıldığını ancak şans bulamadığını söyledi.

Gazetemize gelerek Gazetemiz Editörü Sümeyye Şahin’e özel röportaj veren mütevaziliği ile dikkat çeken Avcı, “Irak Türkmen’iyim. Evliyim. 38 yaşındayım. 4 çocuğum var. 5 erkek, 7 kız kardeşim var. Kalabalık bir aileyiz. Irak’ta kamyon şoförüydüm. Irak’ta yaşanan İşid’in saldırısından dolayı memleketimde bulunan herkes Türkiye’ye sığındı.  Türkiye’ye gelince Ankara’ya yerleşmeye karar verdim. Yaklaşık 4 yıldır Ankara Mamak’ta yaşıyorum. Ailem ile birlikte geldik ama ailemi geri Irak’a gönderdim. Ben Ankara’da inşaat işinde çalışıyorum. Arada sırada düğünlere şarkı söylemeye de gittiğim oluyor. Kırşehir’e Irak’taki arkadaşlarımın yanına geldim. 2 gündür buradayım, daha sonra Ankara’ya gideceğim”

“GÖREN İBRAHİM TATLISES Mİ DİYOR”

“İbrahim Tatlıses’e hem tip olarak hem de sesimi çok benzetiyorlar. Çocukluğumdan bu yana İbrahim Tatlıses’i dinleyerek büyüdüm. Benim İbrahim Tatlıses’e karşı büyük bir hayranlığım var. Bu benzerliğimizi olumlu karşılayanlar da var. Eleştirenler de. Gören herkes İbrahim Tatlıses’e çok benziyor diyor. Bu benim için çok güzel bir duygu. İbrahim Tatlıses ile tanışmak çok isterdim ama konuşmak fırsat olmadı sadece fotoğraf çektirebildik”

“HALUK LEVENT BENİ ARADI VE SİNGLE SÖZÜ VERDİ”

“Sesimi İbrahim Tatlıses’e benzeten çok fakat sesimin farkına şimdi varıldı. O da şu şekilde oldu; İlk geldiğim yıllarda çay molasında İnşatta çalışırken şarkı söylerken arkadaşlar video kayıt almıştı. Video çektikleri bu kaydı sosyal medya da paylaştılar. Haluk Levent bu videoyu izleyerek bana ulaşmaya çalışmış, bu kişiyi bulmam lazım demiş. Sonra arkadaşlarım vasıtasıyla bana ulaştı. Haluk Levent beni arayarak Single teklifi etti. Beni aradığında bu hafta içinde seni İstanbul’a çağıracağım dedi. Şimdi Haluk Levent aradığında bende İstanbul’a yanına gideceğim”

“ZORLUKLARLA BÜYÜDÜM”

“Benim tek istediğim sanat camiasına, milletime hizmet etmek. Sesimizi duyurmak. Çok sıkıntılar çektik. Artık bu zor yaşantılı hayattan kurtulmak istiyorum. Çok darlık çektim, çok zor günler geçirdik. O nedenle artık yüzümüz gülsün istiyorum. O kadar sabrettik belki sabrımız selamete erecektir. Sesimi beğeniyorlar. Beste de yapıyorum”

HAYALİ İBRAHİM TATLISES İLE TÜRKÜ SÖYLEMEK

“İnşaatta çalıştığımız için bazı çalışanlar tarafından İbrahim Tatlıses’in tahtını almaya çalışıyor diyorlar. Ama bizim böyle bir amacımız yok. İbrahim Tatlıses’in her kaseti çıktığında sürekli ağlardım. Hastanede yattığında da çok üzüldüm ve ağladım. Kimse İmparator olamaz. Onun yerinde gözümde yok zaten. İbrahim Tatlıses ile düet yapmayı çok isterdim ama olur mu bilmiyorum. Hayalim hep ona sarılmak, onunla birlikte türkü söylemek”

TELEVİZYONDA TATLISES’İ GÖREN ÇOCUKLARI BABASI SANIYOR

“Çocuklarım televizyonda İbrahim Tatlıses’i görünce baba sen çıktın diyorlar ama tabi ben değilim. Benzettikleri için bana öyle diyorlar. Yolda görenler İbrahim Tatlıses mi diye sordukları oluyor” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN