Hurşit Güneş Açıkladı

4 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
299 defa okundu.
Hurşit Güneş Açıkladı

KIRŞEHİR’DE KATILDIĞI SALON TOPLANTISINDA REFERANDUM SÜRECİNİ ANLATAN CHP 24. DÖNEM KOCAELİ MİLLETVEKİLİ HURŞİT GÜNEŞ, ÇAĞDAŞ DÜNYA VE HUKUK DEVLETİNE İNANDIKLARINI SÖYLEDİ. (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

“AK Parti Mensuplarının da Bazıları Hayır Oyu Verecekler”

Kırşehir’de katıldığı salon toplantısında referandum sürecini anlatan CHP 24. dönem Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, çağdaş dünya ve hukuk devletine inandıklarını söyledi.
Türkiye’de canlarını feda edenlerin terör örgütü mensubu diye cezaevlerine konulduğunu ifade eden Güneş, “Bir zamanlar Türkiye’de demokrat sayılan bir iktidar Türkiye’nin önüne bir referandum koydu ve siyasi yasakların sürmesini istiyor musunuz? dedi. ‘Hayır deyin siyasi yasak kalksın dedi. Bizler Evet diyerek demokrasiden yana tavır aldık’ Yargıda vesayeti kaldıracağız dediler ne yaptılar? Yargının içine terör örgütü mensuplarını doldurdular. Sonra o terör örgütü mensupları Türkiye’nin onurunu bu vatan için canını feda etmeye hazır kişileri terör örgütü mensubu diye cezaevlerine attılar” dedi.
Referandumun bir parti seçimi olmadığını kaydeden Güneş, “Bu bir seçim değil biz çok seçim kaybettik. Hepsinin telafisi var. Çalışırız alırız. Yapmamız gerekenleri yaparız. Bu referandum hukuk için önemli. Bu referandum için Türkiye’yi dolaşıyorum. CHP’nin başarısı için mi hayır, bu referandum benim çocuklarım için önemli referandum da Türkiye ya hukuk devleti olmaktan çıkacak yada hukuk devleti olacak. CHP’liler HDP’lilerin büyük çoğunluğu ‘hayır’ oyu verecek. MHP’nin en tepesi hariç tabanı ‘Hayır’ oyu verecekler. AK Parti mensuplarının da bazıları hayır oyu verecekler” ifadelerini kullandı.

HABER: İHA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN