HÜKÜMET KONAĞI ESKİ YERİNE YAPILACAK

12 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1258 defa okundu.
HÜKÜMET KONAĞI ESKİ YERİNE YAPILACAK

mikail-arslanson1-copyMilletvekili Mikail Arslan:” Hükümet Konağı Eski Yerine Yapılmalı Ancak Çok Katlı Olmalı”dedi.

 

Kırşehir’e ve ilçelerine önemli hizmetler yapan Mikâil Arslan, bugünlerde Kırşehir’de tartışılan hükümet binasıyla ilgili yaptığı açıklamalarda: “Hükümet Konağı eski yerine, ancak çok katlı olarak yapılmalı” ifadelerini kullandı.

Kırşehir’de devam eden bazı yatırım ve projelerin yanlışlığına değinen Mikâil Arslan, hükümet binasının şehir merkezinden kaldırılmak istenmesinin de bunlardan biri olduğunu belirtti.
Kendisinin milletvekili olduğu dönemde eski hükümet binasına çürük raporu verildiğini, depreme karşı dayanıklı olabilmesi için 6 trilyon liralık güçlendirilme yapılması gerektiğini belirten Mikâil Arslan, güçlendirmeye kendisinin karşı çıkarak 5-6 trilyon lira daha harcayarak 12-13 trilyon liraya gökdelen şeklinde modern bir hükümet binası yapılmasının kararı verildiğini söyledi.
“BENİM HAZIRLADIĞIM BAZI PROJELER YARIM KALDI”
Mikâil Arslan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Kırşehir’de bizim görevimiz sırasında takip ettiğimiz projelerin büyük kısmı gerçekleştirilirken, bazı projelerimiz ya yarım kalmış, ya da proje aşamasındaydı. Bir kısmı yapılamadı, bir kısmı ise yarım kaldı. Bu gerçekleştiremediğimiz projelerden birisi de hükümet konağımızdı. Benim dönemimde bu binaya çürük raporu verildiği için güçlendirilmesi kararı çıkmıştı. O zaman 6 trilyon liralık bir güçlendirme yapılması gerektiği için biz buna pek sıcak bakmamış ve yıkılıp yerine çok katlı, altına iki-üç katlı modern bir hükümet konağı yapılmasını istemiştik. Proje hazırlıklarına başlamış ve Kırşehir’e Selçuklu mimariyle modern ve çok katlı bir hükümet konağı hazırlıklarına başlaşmıştık. Hatta dönemin İçişleri Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı ile görüşmüş ve ödenek konusunda da destek sözü almıştık. Ancak benim milletvekilliği görevim sona erdikten sonra bu proje de bazı projelerimiz gibi takip edilmediği için gerçekleşememişti.” İfadelerini kullandı
“BEN YAPTIM OLDU MANTIĞI KIRŞEHİR’E ZARAR VERİR”
Mikil Arslan açıklamalarına: “Geçtiğimiz yıllarda yeni hükümet binasının Ankara-Kayseri Karayolu’ndaki TEAŞ’ın bulunduğu alana yapılması kararı alınmış ve bu konuda proje hazırlıkları yapılmış. Bu son derece yanlış bir karardır. Ben bu konuyu Vali Bey’e de aktararak bu projenin oraya yapılmasının Kırşehir’e büyük zarar vereceğini, yanlış olacağını söyledim, gerekçelerini anlattım. O da bu konuda benimle hem fikir olduğunu paylaşmıştı. Hükümetin konağının oraya yapılması sadece o mevkide arsası olan birkaç kişiyi memnun eder, onun dışında kimseyi memnun etmez, Kırşehir’e büyük zarar verir. Bu hatadan dönülmesi ve bugünkü Ankara Caddesi’ndeki yıkılan yere çok katlı, gökdelen şeklinde altında iki, üç katlı devasa modern bir hükümet binası yapılmalı. Şehrin muhtelif yerlerindeki tüm resmi binalar burada toplanmalı, vatandaş hükümet binasına geldiğinde bütün işlerini yapıp dönebilmelidir. Ben bunu hep savundum, hep te savunacağım. Çünkü yapılan bir yatırımın Kırşehir’e ne getirip, ne götüreceği iyi tespit edilmeli. Ben yaptım oldu mantığı ile yapılacak her yanlış Kırşehir’e büyük zarar verecektir. Tıpkı Kırşehir Devlet Hastanesi önüne yapılan köprülü üst geçit gibi. Bugün buraya harcanan trilyonlara da yazık. Bırakalım yapılan trilyonlarca liralık harcamayı da Kırşehir’e verdiği zararlar telafi edilemez. Bu nedenle hükümet konağı da böyle bir oldu bittiyle yapılmamalı, Kırşehir’e neler getirip neler götüreceği ortaya konmalı ve buna göre bir karar verilmeli. Bence hükümet konağı mevcut yerine yapılmalı. Ama bütün resmi binaların orada toplanması için çok katlı, depreme dayanıklı gökdelen şeklinde yapılmalı. Tabi altına iki-üç katlı otopark ta yapılarak, hem buraya gelecek vatandaşların otopark sorunu, hem de Ankara Caddesi’nin otopark sorunu çözümlenmelidir.” Şeklinde devam etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN