Trafik Sigortalarına %25 Sigorta Zam Yolda!

18 Ağustos 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
160 defa okundu.
Trafik Sigortalarına %25 Sigorta Zam Yolda!

1 Eylül 2022 İtibariyle Trafik Sigortalarına %25 Zam Geliyor.
Yıldızoğlu Sigorta sahibi Niyazi Yıldız Gazetemize Yaptığı açıklamada Trafik sigortalarına gelecek zammın yanı sıra diğer sigorta çeşitlerine de sık sık geldiğini ifade etti. Yıldız, durumdan en az müşteriler kadar kendilerininde mağdur olduğunu söyleyerek şu açıklamalarda buldu.
“Günümüzde ciddi bir artış var önüne geçemiyoruz. Ve müşterilerle biz sıkıntı yaşıyoruz. Müşterilerin sigortalarını yenilemeleri gerekiyor fiyat veriyorum ve bakıyorum ki yarım saat sonra, bir gün sonra fiyat değişiyor. Artık bunun önüne de geçemiyoruz. Müşterilerin poliçelerini daha önceden onaylamaya başladık. Çünkü müşteriyle sıkıntıyı biz yaşıyoruz. Şirketler devletle sıkıntı yaşıyor. Bunun yanı sıra taksit seçeneğini kapattılar kredi kartına tek çekim yaparak her şeyi zora koştular. Bundan dolayı baya sıkıntı yaşıyoruz. Araçların sadece parça parası değil piyasa değeri de artıyor çünkü bugün 400 bin TL’ye aldığınız bir araba 10 gün sonra üzerine 20-30 bin TL gibi bir para koyuyor. Şimdi günümüzde birde kazalar arttı, teminatlar arttı. Geçen yıl karşı taraf hasarları 50 bin TL öderken bu yıl 100 bin TL ödüyor. Her hangi bir ölüm durumunda tazminat 500 bin iken bu yıl 1 milyon olarak karşımıza çıkıyor. Parça fiyatları da arttı bunun sebebi de mazot arttı, nakliye bunun içine ekleniyor ister istemez parçanın fiyatı artıyor. Günümüzde pandemi süreci yaşadık kapanan fabrikalar oldu ve her şey birbirini etkiledi.
‘Kar Marjımız Aynı Fiyatlar Yüksek’

Yıldız, fiyatlar gün geçtikçe yükseliyor ve önüne geçemiyoruz maalesef ki bizim işlerimizi de etkiliyor. Müşteride para yok adam aldığı maaşı sigortaya mı ödesin? Bugün en kötü 4. Kademe liste gelmiş 4 bin liradan başlıyor. Vatandaş evini mi geçindirsin, sigortasını mı kessin, çocuğunun gider masraflarını mı karşılasın Ne yapsın yani? Müşterilerle bizde sıkıntı yaşıyoruz. Önceden ben 500 TL Poliçe kesiyordum 100 TL komisyonu vardı. Şimdi 5000 TL’lik poliçe kesiyorum komisyonum yine aynı. Bizim İşimizin zorluğu da arttı. Bizde istemiyoruz böyle olmasını ama elimizden gelen bir şey de yok.
“En Düşük Sigorta 5 Bin Lira”
Şu an en kötü 1. Kademe kestiğimiz sigorta 9300 TL fiyat belirlemişler. 2. Basamak 7500, 3. Basamak 5000. Fiyatlar bu şekilde ve ilerleyen zamanlarda da artacağını düşünüyorum. Ve buna bi çözüm gelmeli artık. En azından fiyatların sabit kalmaası gerekiyor müşteri ne ödeyeceğini bilsin. Telefonda sorduğu fiyatla ofisimize geldiğinde duyduğu fiyat bile birbirini tutmuyor. Bu durumdan müşteriler gibi bizde memnun değiliz tabi ki. Umarım en kısa zamanda düzene biner.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN