HSBC ŞUBELERİNİ KAPATTI!

18 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
451 defa okundu.
HSBC ŞUBELERİNİ KAPATTI!

hscbHSBC Bankaları Türkiye Genelinde Olduğu Gibi Kırşehir Şubesini de Kapattı

İstanbul’daki Genel Müdürlük binası önünde meydana gelen patlamada banka çalışanlarından can kaybı ve yaralıların bulunduğunu bildiren HSBC Bank A.Ş., müşteri ve çalışanlarını tehlikeye atmamak için, şubelerini Türkiye genelinde dün  için saat 15.00’den itibaren güvenlik nedeniyle kapatma kararı aldığını açıkladı. Açıklamada, “Ticari faaliyetlerimize yarın itibariyle dönmeyi hedefliyoruz” denildi.
HSBC Bank A.Ş. Genel Müdürlüğü imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Genel Müdürlük binası önünde meydana gelen patlamanın sonrasında, Genel Müdürlük binasında ağır hasar meydana geldiği belirtildi. Patlama nedeni ile Türkiye’nin birçok ilinde olduğu gibi Kırşehir’de de kapandığı belirlendi.

HSBC Bankası, 138 yıllık tarihiyle dünyanın en büyük bankalarından birini oluşturduğu belirlendi. Tek bir banka değil, bünyesinde dünyanın değişik ülkelerinde faaliyet gösteren çok sayıda banka ve finans kurumunu barındıran bir bankacılık grubu olan HSBC’nin adı, grubun çekirdeğini oluşturan ve 1865 yılında kurulan Hong Kong Shanghai Banking Cooperation Limited’den geldiği öğrenildi.
Hong Kong’da çalışan İskoç asıllı İngiliz işadamı Thomas Sutherland tarafından yerel bir banka olarak kurulan HSBC, Çin ile Avrupa arasındaki ticari ilişkilerin büyümesine paralel olarak faaliyetlerini önce tüm Doğu Asya’ya, ardından bütün dünyaya yaymış bulundu.
Merkezini Londra’ya taşıyarak bir dünya devi olmasına rağmen, büyüme stratejisi olarak merkezden yayılmayı değil bölgesini iyi tanıyan yerel bankaları bünyesine katmayı seçen HSBC, bu çalışma anlayışını resmi sloganı olan ‘dünyanın yerel bankası’ mottosuyla özetlediği bildirildi.
HSBC şu anda Asya, Avrupa, Güney ve Kuzey Amerika, Afrika ve Okyanusya kıtalarında toplam 79 ülkede, 9 bin 500 ofis ve 218 bin kişilik bir personelle faaliyet gösterdiği öğrenildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN