HİRFANLI DOĞA KAMPI’NDA“TECRÜBE KONUŞUYOR”

29 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
512 defa okundu.
HİRFANLI DOĞA KAMPI’NDA“TECRÜBE KONUŞUYOR”

dscf1230

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Tecrübe Konuşuyor” projesinin Kırşehir ayağı Hirfanlı Doğa Kampın’da yapıldı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Tecrübe Konuşuyor” projesi kapsamında alanlarında tanınmış, tecrübe sahibi isimler gençlerle bir araya gelerek bilgi ve birikimlerini paylaşmaya devam ediyor.

Projenin Kırşehir ayağına 27 Ağustos 2015 Perşembe günü Hirfanlı Doğa Kampında TRT Spor Yorumcusu Erdoğan Arıkan (Modülatör), Milli Taekwondocu Bahri Tanrıkulu ve Milli Halterci Taner Sağır katıldı.

Bahri Tanrıkulu “Ülkemin bayrağını göndere çektirmek için çok çalıştım.

1980 Ankara doğumluyum. 5 yaşında taekwondo sporuna başladım. Ne var ki bazı sağlık problemlerim vardı. Sağlık problemlerimi spor yaparak yendim. Sağlık problemlerim ortadan kalkmaya başlayınca ailem daha çok destek vermeye başladı. Zaman içerisinde salon içi maçlar, bölgesel maçlar, Türkiye şampiyonaları derken uluslar arası maçlar yaptım. Allah’a çok şükür birçok müsabakada bir çok önemli dereceler elde ettim. Tabii ki bu en büyük derecelerimden biri de düzenli yaşamamdır. Çünkü ben uykuma çok dikkat ederim, beslenmeme çok dikkat ederim. Sonuçta şampiyon olursunuz ama önemli olan şampiyonlukları devam ettirmek çok önemli.” dedi.

Taner Sağır “Olimpiyatlar Her Şeyi Değiştirdi.”

Taner Sağır, 19 yaşında katıldığı 2004 Atina Olimpiyatları’nda 77 kiloda koparmada 172.5, silkmede ise 202.5 ve toplamda da 375 kilo ile altın madalya kazanarak genç yaşta olimpiyat şampiyonu olduğunu hatırlatarak, “Şampiyonalarda tek rakibim kendim olduğumu biliyordum. Kendimi aştığım zaman biliyordum ki kimse beni geçemeyecek. Gençliğimde hep bir üst yaş grubunu hedef haline getirdim ve 19 yaşında olimpiyat şampiyonu oldu. Gençlere buradan sesleniyorum, sakın vazgeçmeyin, başarısızlık halinde tekrar tekrar deneyerek mücadele edin. Göreceksiniz ki en sonunda başarıyı yakalamış ve emeklerinizin karşılığını almış olacaksınız.” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından kampa katılan gençler, konuklara sorular sordu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN