“HİÇKİMSEYE HABER VERME” SÖZÜNE UYMADI, DOLANDIRILMAKTAN KURTULDU

2 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
413 defa okundu.
“HİÇKİMSEYE HABER VERME” SÖZÜNE UYMADI, DOLANDIRILMAKTAN KURTULDU

 

thumbs_b_c_9cc7eb8a9ec8845c5d2f44402f633549D.S İsmindeki Şahıs Kendisini Emniyet Amiri Olarak Tanıtan Kişinin Dolandırıcı Olduğunu Anlayarak Şahsı Oyaladı Ve 155 Polis İmdat Hattını Arayarak Durumu Bildirdi

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerinin iletişim yolu ile dolandırıcılık olaylarına yönelik yapmış olduğu yoğun bilgilendirme faaliyetleri şahsın dolandırılmasını engelledi.

Emniyet Müdürlüğünden Yapılan Açıklamada; “D.S isimli vatandaşımızı telefonla arayan ve kendisini Emniyet Amiri olarak tanıtan bir şahsın, nüfus cüzdanının terör örgütlerinin eline geçtiğini, adına bir kaç tane şirket kurulmuş olduğunu, bu işlemleri yapan şahısların bir tanesini yakaladıklarını, diğer şahısları da yakalamak üzere olduklarını, evde bulunan altın ve paraları bir poşete koyarak eve gelecek sivil polise altın ve paraları teslim etmesini, gerekli soruşturma yapıldıktan sonra iade edileceğini söyleyerek dolandırmaya çalışmıştır.

Müşteki D.S daha önceden Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerinin dolandırıcılık olaylarına yönelik yapmış olduğu bilgilendirme faaliyetleri kapsamında müştekinin bilgilendirilmiş olduğundan kendisini Emniyet Amiri olarak tanıtan kişinin dolandırıcı olduğunu anlayarak şahsı oyalamış ve 155 polis imdat hattını arayarak durumu bildirmiştir. İhbar üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyon sonucunda D.S isimli vatandaşımızın ikametine para ve altınları teslim almak üzere gelen şüpheli H.T suçüstü yakalanmıştır.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanan şahsın yapılan incelemesinde, Kırşehir ve Kayseri ilinde olmak üzere iki ayrı dolandırıcılık olayını gerçekleştirdiği tespit edilmiş ve çıkartıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

Vatandaşlarımızın telefon dolandırıcılığı olaylarının mağduru olmamaları için telefonla arayarak, kendilerini POLİS –SAVCI – HAKİM veya herhangi bir kamu görevlisi olarak tanıtıp, çeşitli nedenlerle para veya ziynet eşyası talebinde bulunanlara inanmamaları ve hiçbir kamu görevlisinin vatandaştan para veya benzeri değerli bir eşya isteme yetkisininse olmadığı bilinmelidir.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve huzurlu bir Kırşehir için önleyici polislik hizmetlerine yönelik çalışmalar devam edecektir.”ifadeleri kullanıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN