1 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1046 defa okundu.

Her Yeni Yıl, Bir Milattır

Yılbaşı geleneği devam etsin diye değil, içimden geldiği için bir yeni yıl yazısı yazmak istedim. Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle, kötüsüyle, hüznüyle, mutluluğuyla koskoca 2018 yılını geride bıraktık. Ancak geride kalan yalnızca koskoca bir yıl değil elbette!

Mutlu ya da Mutsuz yaşadıklarımızda geride kaldı. Ne var ki 2018 yılında yaşadıklarımızın etkisi belki de bir ömür boyu sürecek. Kayıplarımızın, kazançlarımızın etkisi bizi belki bir ömür boyu etkileyecek. Ancak kalıcılığını koruyacak olan ve durmadan tekrarlanacak bir şey var ki birileri yine hatalarından ders almayacak. Yaşadıkları olumsuzlukları tekrarlamaya devam edecek.

Hep bir yerlerde ve bir şeylerle kendilerini ‘haklı’ çıkarmaya çalışacaklar. Oysa ki önemli olan yaşadıklarımızdan ders alabilmek. Geçmişteki kayıplarımızdan aldığımız dersler, gelecekteki kazançlarımızın temelini oluşturmalı diye düşünüyorum. Yoksa yaşamı boşa yaşıyormuşuz gibi geliyor bana. Çünkü nefes alan herkes yaşıyor SAYILMAZ.

Kırşehir’de yılın son günü olması hasebiyle 31 Aralık akşamı değişik manzaralara şahit oldum. Ankara Caddesinden tutun, Terme Caddesine öyle bir kalabalık var ki sanki bayram arifesindeyiz.

Tutturmuşlar bir yılbaşı herkes eğlence yerlerinde rezervasyon yaptırmış. Herkesin eğlence anlayışı kendine ama ben bir kez daha tutarsızlığımızı gördüm.

Bazıları alkol masalarında kimileri bağlamış umudunu, bazıları büyük ikramiyeye kimileri de yılbaşı eğlencelerinden menfaatleşmeye çalışıyor.

Aslında bizler 7 düvele nam salmış Osmanlı’nın torunlarıyız. Neden kendimize yakışır şekilde davranamıyoruz.

Yeni yıllar, yeni umutları da beraberinde getirsin istiyoruz. Ancak farkında olmadan ya da bazen farkına vararak, yaşamımızda yenilikleri istediğimiz halde geçmişe takılıp kalabiliyoruz. Ne için? Kim için? Yalnızca kendi hırsımıza yenik düştüğümüz için. Geri adım atmamak için. Geri adım atınca ya da özeleştiride bulunduğumuzda sanki bu bir zayıflıkmış gibi algılanıyor. Önemli olan insanın öz eleştiri yapacak gücü ve cesareti olmasıdır.

MASKESİZ HAYAT YAŞAMAK BU KADAR MI ZOR?

Herkesi 2019 yılında maskesiz yaşamaya davet ediyorum. Çünkü siz maskesiz yaşamayı vizyon haline getirmezseniz her zaman karşınıza sizi yansıtan insanlar çıkacak.

Geride bıraktığımız yıl içerisinde yaşadıklarımızı değerlendirmek için Kırşehir’deki ve bu yazımı okuyan herkesi biraz sağduyuya davet etmek istiyorum. Yaşamınız ile ilgili fark ettiklerinizi, başkalarıyla paylaşmanız gerekmiyor. Kendinize itiraf etmeniz, kendinize yüksek sesle paylaşmanız yeterli. Bu bile çok önemli bir milat.

Gelişmek için değişmek şart. Değişim olmadan gelişim olmaz. Önemli olan eksikliklerimizin olması değil. Eksikliklerimizin farkında olmamız ve eksikliklerimizi, tamamlamaya çalışma çabamız. Peki kaç kişi çaba sarf ediyor? Herkes yaşamdan bir şeyler bekliyor. Yaşamda en iyisini hak ettiğini düşünüyor. Ancak hiç soruyor mu kendisine, peki ben yaşama ne veriyorum diye.

         Şimdi soruyorum size bayanlar istediği güzel bir elbiseyi alabilmek için, erkekler de çok beğendikleri bir gömleği almak için bir bedel öderken, manevi değerlerin neden bedelsizce hazır bir şekilde size gelmesini bekliyorsunuz?

         Birçok kişi birbirinin eksikliklerini bulmak için durmadan, bıkmadan etrafındakilerin yaşamlarıyla uğraşıyor. Birilerini nasıl aşağı çekerim diye… Bu tutum bence bizim toplumumuzla özdeşleşmemeli. Biz erdemli yanları ve önemli özellikleri olan bir toplumuz. Birilerinin bastırmaya çalıştığı bize ait güzel özellikleri ve birçok toplumun özendiği yanlarımızı yaşamaktan kendimizi alıkoymamalıyız.

Bu satırları okuyan siz değerli okurlarımızın belki de 2018 yılı içerisinde biten beraberlikler, dostluklar, evlilikler ve iş ortaklıklarını geride bıraktınız. Yazımın girişinde dediğim gibi acısıyla-tatlısıyla bir yıl daha geride kaldı. Ancak önemli olan geçmişi unutmadan, geçmişten öğrendiklerimizle geleceğimize nasıl yön vereceğimiz. Biten bir yılın ve kayıplarımızın nedenini iyi değerlendiremezsek gelecekteki kazançlarımızdan olacağımızı da unutmamalıyız.

Herkese 2019 yılının en başta sağlık daha sonra ise kayıplarınızın az olduğu, kazançlarınızın daha sonra kayıplarla sizi hüsrana uğratmayacak kazançlar olmasını dileğiyle.

Ben yaşama ne verdim demenin tam zamanı, UNUTMAYALIM Kİ her son bir başlangıçtır. 2018 yılının bitmesi 2019 yılının müjdecisidir. Kendine İyi Bak ya da  hoşçakal gibi veda cümleleri aslında bir merhabadır.

Net Söylüyorum; Yolu sevgiden geçen herkesle bir gün bir yerlerde buluşmak dileği ile kendinize ve yaşadığınız kentinize iyi bakın..!

Hoşça Kalın..!

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On