Her Geçen Gün Kan Kaybediliyor

10 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
209 defa okundu.
Her Geçen Gün Kan Kaybediliyor

 

Bakkallar Odası Başkanı Murat Zobu, “İflas” Eden “Esnaf” Sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

Her Geçen Gün Kan Kaybediliyor

Esnafın her geçen gün kaybettiğini söyleyen Bakkallar Odası Başkanı Murat Zobu, “İflas” Eden “Esnaf” Sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

KÜÇÜK ESNAF CAN ÇEKİŞİYOR

Türkiye’miz çok sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Yerel yönetimlerle esnaf kurumunun geliştirmesi gereken modeller, uygulamalar olmadığı sürece esnafların kepenk kapatması ne yazık ki devam edecektir. Yaşadığımız yüz yılda coğrafi konum fiziki yapı caddeler sokaklar değişiyor, Dolar ve Euro’ya bağlı artışlar beraberinde mülk ve kira gelirlerinin artmasına neden oluyor. Böyle olunca küçük esnafa kimse acımıyor. Bunun için çok ciddi tedbirler alınması gerekiyor”

“İÇ PİYASADA ARTAN DÜKKÂN KİRALARI ESNAFLARI KÖTÜ ETKİLİYOR”

İlimiz Esnafları, “Türkiye Cumhuriyeti devleti üzerinde dış güçlerin, başta Avrupa Birliği ve Amerika olmak üzere oyunları stratejisi, Gerek ekonomi gerek terör konusunda ülkemiz üzerindeki oyunları hala devam etmektedir. İç piyasada artan dükkân kiraları olumsuz şartlar tüm esnafı kötü etkilemektedir. Bununla beraber esnaf ve sanatkâr dükkânları kapatıp işsizler ordusuna katılıyor”

“KAPATILAN DÜKKÂN SAYISI ARTIKÇA İSTİHDAM AZALACAKTIR“

“Her geçen gün artan döviz ve dövize endeksli olarak, temel kullanım malzemelerinin artması bütün kesimi zora sokmaktadır. Kapatılan dükkân sayısı artıkça istihdam azalacaktır. Ekonomimiz daha da zorlanacaktır. Ekonomi destekli programların yapılması üretim yapan insanların gerekirse vergiden muaf tutulması gerekmektedir” denildi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com