HAYVAN PAZARINDA HAREKETLİLİK ARTTI

18 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
368 defa okundu.
HAYVAN PAZARINDA HAREKETLİLİK ARTTI

9YnLR_1442393603_4428

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırşehir’de de kurulan kurban pazarında hareketlilik iyice arttı. Satışlara sıkı pazarlıklar damgasını vuruyor.

 

Gerek Anadolu’nun değişik coğrafyalarında gerekse Kırşehir’de zor şartlar altında ve yıllarca emek harcayarak yetiştirdikleri hayvanlara Kurban Bayramı öncesi alıcı bulmayı amaçlayan yüzlerce besici Kırşehir Hayvan Pazarı’nda hayvanlarına müşteri bekliyor.

Yetiştirdikleri hayvanları satarak evlerine mutlu dönmeyi amaçlayan besiciler geceyi de evlerinden, ailelerinden uzak nöbetleşe hayvanların yanında geçirmek zorunda kalıyor.

Hayvanlarıyla birlikte kurdukları çadırda kalmak zorunda kalan besiciler; “Biz hayvanlarımızla kalmayı da burada çektiğimiz zorlukları da sorun etmiyoruz. Yeter ki verdiğimiz emeklerin karşılığını alarak evimize dönelim. Müşteriler fiyatları çok pahalı buluyor. Oysa biz ucuza sattığımızı düşünüyoruz. Bunun ilacı var, yemi, kepeği var. Hayvana bakmak o kadar kolay değil, haliyle şimdi emeğimiz almak istiyoruz. Şurada günlerce banyo yapamadan beleyen besicilerimiz var. Çektiğimiz sıkıntıları sorun etmiyoruz, ama buradan da emeğimizin karşılığını alıp gitmek istiyoruz.” dedi.

Besiciler hayvanlarını satamadıkları takdirde Kurban Bayramı’nın üçüncü gününe kadar, Kırşehir canlı hayvan pazarında kalacaklarını, bayramda kurban almak isteyenleri beklediklerini söyledi.

Besiciler ayrıca, Kurban Bayramı’nın tüm İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini umut ederek, Kırşehir halkının ve İslam aleminin bayramını kutladı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN