Hayırsever Esnaftan, Cuma Çıkışı Vatandaşlara Aşure İkramı

14 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
481 defa okundu.
Hayırsever Esnaftan, Cuma Çıkışı Vatandaşlara Aşure İkramı

Ahi Evran-ı Veli Külliyesinde her yıl olduğu gibi bu yılda Hayırsever Esnafımız İkram Kuruyemiş Sahibi İsmail Aslan tarafından Cuma çıkışı vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Hayırsever Esnaftan, Cuma Çıkışı Vatandaşlara Aşure İkramı

Her yıl olduğu gibi bu yılda geleneği bozmayan Hayırsever Esnafımız İkram Kuruyemiş Sahibi İsmail Aslan, Ahi Evran-ı Veli Külliyesinde Cuma Namazı çıkışı, Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıttı.

BU YILDA GELENEĞİ BOZMADI

Muharrem Ayı’nın, Allah’ın rahmetine ermenin önemli bir fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Esnaf Aslan, “Bu kutsal ayda, İlimizde zaten var olan kardeşlik ve dostluğun daha da geliştirilmesi adına Her yıl olduğu gibi bu yılda, Cuma çıkışı vatandaşlarımıza Aşure ikramında bulunduk. Geçtiğimiz yıl 500 kişilik aşure hazırlamıştık ama yetmedi, o nedenle bu yıl bin kişilik ikramda bulunuyoruz”

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİREREK, PAYLAŞMAYI BU SAYEDE DAHA İYİ ANLIYORUZ”

“Her yıl talebe ve duruma göre artırarak aşure ikramında bulunmaya devam ediyoruz. İlahi bereketin ve feyzin, ihsan ile keremin coşarak bollaştığı Muharrem ayında, Toplum olarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, paylaşmayı bu sayede daha iyi anlıyoruz. Allah razı olsun bu konuda diğer esnaflarımızda çok duyarlı. Her yıl hazırladığımız aşureyi bu günde dağıttık. Allah tüm hayırları kabul etsin” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN