HAYIR EVİ YARDIMLARI BEKLİYOR…

14 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
341 defa okundu.
HAYIR EVİ YARDIMLARI BEKLİYOR…

GetAttachmentKırşehir Belediyesi Birçok Aileyi Sevindiren Hayır Evi Yaptığı Hizmetlerle Güzel Yeniliklere İmza Attığı Belirlendi

Kırşehir Belediyesi tarafından 2011 yılından bu güne birçok aileyi sevindiren Hayır Evi yaptığı hizmetlerle güzel yeniliklere imza attığı bildirildi.

Verdiği hizmetlerle Kırşehir’ de ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldüren Hayır Evi, yaklaşık 2000 aileye; ekmek, gıda, kıyafet vb. yardımları ulaştırmaya devam ederken, ortalama günlük 4000 ekmek dağıttığı belirlendi. Bunların yanında yine günlük ortalama 30 ailenin de randevu sistemi ile ihtiyaçları karşılandığı öğrenildi. Mobilya, elektronik eşya, beyaz eşyalar gibi yardımlar hayırsever vatandaşlardan alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldı. Alfabetik olarak belirlenen mahallelerde ihtiyaç sahiplerine yardımlar yapıldı. Okul dönemlerinde öğrencilere okul kıyafeti yardımı da yapıldığı bildirildi.

Ayrıca engelli vatandaşların önündeki engelleri bir nebze kaldırabilmek için tekerlekli sandalye yardımı da yapılan Hayır Evi’nde, aylık ortalama 50-80 arasında değişen yeni talep ve müracaatlar doğrultusunda komisyon tarafından yapılan incelemeler sonrasında uygun görülen ihtiyaç sahipleri listeye eklendiği belirtildi.  Yaşlı, hasta ve özürlü vatandaşların ihtiyaçları ise evlerine kadar götürülüp, Hayır Evi yetkililerince teslim edildiği belirlendi. Diğer vatandaşlar ise Hayır Evinden alışveriş yaptıktan sonra Hayır Evi servisi ile evlerine kadar bırakıldığı bildirildi.

Paylaşmak, yardımlaşmak, birilerinin yüreğine dokunmak bizler için çok önemlidir diye kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Bizler Peygamber Efendimiz bir Hadisi Şerifinde belirttiği “Veren el alan elden üstündür “ düsturuyla çalışan bir belediyeyiz. Bizler sahip olduğumuz zenginlikleri paylaşarak mutlu oluyoruz. Hayır Evimiz, açıldığı günden beri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı sevindirmeye devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine ulaşma, onları sevindirme noktasında hayır evimiz çok titiz bir şekilde çalışarak hizmet vermeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız belirlenip, onların ihtiyaçları doğrultusunda yardımlar yapılıyor.

Paylaştıkça çoğalan bu mutluluğa bütün hayırsever vatandaşlarımızı davet ediyorum.  Daha fazla ihtiyaç sahiplerini sevindirmek, ihtiyaçlarını karşılamak için yardım ve bağışlarınızı 213 98 98 numaralı telefonu arayarak Hayır Evimize yapabilirsiniz” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN