HAYIR ELLERİ HAYIREVİNE UZANMALI!

8 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
493 defa okundu.
HAYIR ELLERİ HAYIREVİNE UZANMALI!

eadae9d9f68c4ea

Kırşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayırevi hayır sahiplerinin desteğini bekliyor.

 

Kırşehir Belediyesi’nin her geçen gün geliştirdiği sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde 2011 yılında faaliyete geçirilen Hayır Evi, her türlü ihtiyacı karşılama noktasında çalışmalarını sürdürüyor.

Yaklaşık 2 bin 50 aileye ekmek, gıda, kıyafet gibi yardımları ulaştırmaya çalışan Hayırevi, ortalama günlük 4 bin aileye ekmek dağıtıyor. 25 ailenin randevu sistemi ile ihtiyaçlarını karşılayan Hayır Evi, evde tedavi gören hastalar için de hasta yatağı yardımında bulunuyor.

Vatandaşlar Belediye’nin internet sitesinden Hayır Evi hesabına ulaşarak veya 214 10 10 telefondan ya da Belediye’ye gelerek Hayır Evi hesabına nakdi bağışta bulunabiliyor.

Hayır Evi’nin çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, “Hayır Evimizde ihtiyaç sahibi, muhtaç olan vatandaşlarımıza yönelik olarak faaliyet göstermekte. Hayır Evimize ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız müracaatları yapıyorlar. Komisyon marifetiyle inceleme yapılıyor. Gerçekten ihtiyaç ya da muhtaç durumunda olan vatandaşlarımız kayıt altına alınıyor. Bunların periyodik olarak aylık yiyeceklerini, gıdalarını, giyeceklerini vermeye gayret ediyoruz. Hayır yapmak isteyen vatandaşlarımız da Hayır Evi’ne yiyecek, giyecek ve ev eşyaları türünde yardımda bulunabilirler. Bunların içerisinde hasta yatağı, çocuklarımızın okul formaları, soba gibi muhtelif ihtiyaç malzemeleri bulunabiliyor. Vatandaşlarımız burada bağışta bulunabilirler. Bağışlanan bu eşyaları biz ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza aktarıyoruz. 12 ay devam ediyor. Kayıtlı olan yaklaşık 2 binin üzerinde ailemiz var bakıma muhtaç olan. Bunlara değişik türlerde, değişik ihtiyaçlarını Belediyemize bağlı Hayır Evi’nden karşılamaya gayret ediyorlar. 6 yıldır şehrimizde hizmet veriyor. İhtiyaç sahibinin alacaklarını belirlerken onların kartları var, o kartlarda da puanları var. Aile sayısına göre, ailenin geçim endeksine göre limit belirleniyor. O sayıyı kullanmaya gayret ediyorlar. Numaratör gibidir, kartında ne kadar alacağı bellidir. Bir puan vardır. Puanı kadar giyecek ve yiyecekten faydalanabilirler. Herhangi bir alışveriş merkezine gidip ihtiyaçlarınızı nasıl alıyorsanız Hayır Evimizden de girdiğiniz zaman ne ihtiyacınız varsa reyonlardan alacaksınız. Çıkışta da kartınızdaki puanlara göre, her malzemenin ayrı ayrı puanlara vardır. Kartınızdan puanlar düşecek. Eğer ailede ya da pozisyonda değişiklik varsa kartlar yenileniyor. İhtiyacına göre puan veriyorsunuz ve ona göre de alışverişini yapıyor” dedi.

Hayır Evi ayni ve nakdi yardımlarının yanı sıra evlerde yatalak durumda olan hastaların da ihtiyacını gideriyor.

Hastane ortamında değil, daha çok ev ortamında tedavileri devam eden ve kendi öz bakımlarını yapamayacak olan hastalara da hastane yataklarından temin edilerek, yardımcı olunuyor.

Tedavileri son bulduğu zaman emanet usulü verilen hasta yatakları iade alınarak bir başka ihtiyaç sahibine ulaştırılıyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN