HAYDİ TÜRKİYE SEÇİME GİDİYORUZ!

26 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
387 defa okundu.
HAYDİ TÜRKİYE SEÇİME GİDİYORUZ!

indir (1)

YSK Başkanı Sadi Güven seçim tarihini 1 Kasım 2015 olarak açıkladı. Art arda gelen şehitlerin ardından Kırşehir halkı erken seçim tarihini uzun buldu.

 

YSK Başkanı Sadi Güven seçim tarihini açıklayarak,”Erken seçim 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak. Seçim takvimini de bir iki gün içinde açıklayacağız. Mevsim şartlarına bakılarak bu tarih uygun görüldü.” dedi.
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 1 Kasım’da yapılacak olan erken seçimde milletvekili adayı olmak isteyen memurların en geç 31 Ağustos’ta görevden ayrılma istediğinde bulunmaları gerektiğine karar verdi.
YSK, genel seçimlerde aday olmak isteyen hakim ve savcılar, yüksek yargı mensupları, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elamanları, Yükseköğretim Kurulu üyeleri, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, belediye başkanları, subay ile astsubaylar, siyasi partilerin il, ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek mensupları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklarının yönetim ve denetim kurullarında görev alanların adaylıklarına ilişkin bir karar verdi.
YSK, belirtilen görevlerde bulunan kişilerin en geç 31 Ağustos 2015 saat 17.00’a kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiğine ve görevden ayrılma hükümlerinin uygulanmasına karar verdi. YSK ayrıca, kamu görevlerinden emeklilik dilekçesi verip, aday olacakların emeklilik isteğini belirten dilekçelerini en geç 31 Ağustos 2015 saat 17.00’a kadar vermeleri gerektiğine hükmetti.

Kırşehir halkı seçim tarihini uzun buldu

Gazetemiz muhabirinin sorularını yanıtlayan Kırşehir halkı seçim takviminin 1 Kasım 2015 tarihi olmasını uzun buldu. Vatandaşlar, “Art arda şehit veriyoruz, son bir ayda Kırşehir olarak iki evladımızı toprağa koyduk. Türkiye geneline baktığımızda son 47 günde 56’nın üzerinde şehidimiz var. Şehitlerimiz eskiden vatan savunması için şehit olurdu, şimdi mecliste devleti yönetmek yerine ceplerine üç beş kuruş fazla para koymak için kavga edenlerin menfaatleri uğruna şehit ediliyor. Ülkemizin hali bu durumdayken seçim süresinin 3 ay sonrasına atılması hiç doğru bir uygulama değil. Lakin bunun Milletvekili adaylığı var, seçmen kartları şunu bunu var bunların hazırlığı da tabii ki uzun sürüyor. Bir de araya Kurban Bayramı girecek bunları da elbet hesap ediyoruz. Lakin bir hiç uğruna toprağa koyduğumuz evlatlarımızın akıbeti de kanımıza dokunuyor. Ülkemiz ve evlatlarımız için hayırlısının olmasını istiyoruz. Bir an önce şu toz duman dağılsın Türkiye’de huzur dolu bir ortam oluşsun. Umarız bu seçimde vatandaşlarımız en doğru tercihi yapacaktır.” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN